Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Renault Trafic ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chętnie zajmie się większością prac konserwacyjnych, które należy wykonać w Twoim Renault Trafic, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do części, nad którą chcesz pracować. Naprawdę chcemy Ci w tym pomóc. Dlatego na tej stronie będziemy przeglądać jak zdjąć zderzak z Renault Trafic. Ta procedura nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak w Twoim Renault Trafic, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego samochodu.

Jak zdjąć przedni zderzak z Renault Trafic

Zacznijmy więc od przedniego zderzaka Twojego Renault Trafic. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto kroki, których musisz przestrzegać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Renault Trafic w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej zrelaksowany, radzimy postawić Renault Trafic na stojakach i zdjąć przednie koła, aby mieć dobry dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz potrzebować dostępu do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Wyjmij nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Renault Trafic. W zależności od cech pojazdu i roku modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, w tym celu wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni do otwórz zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się z tyłu błotnika i które mocują przedni zderzak Twojego Renault Trafic po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas zejść pod swoje Renault Trafic i odkręcić śruby znajdujące się na podwoziu pojazdu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Renault Trafic

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Renault Trafic, aby go ponownie złożyć, należy przykleić stopnie w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Renault Trafic

Podsumowując, nawet jeśli procedura jest dość równoważna, sprawdzimy przypadek demontażu tylnego zderzaka z Twojego Renault Trafic. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, po prostu przedstawimy ogólne informacje, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Renault Trafic i zdejmij tylne koła, aby mieć idealne miejsce do pracy, aby spokojnie zdjąć zderzak Twojego Renault Trafic
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Renault Trafic, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Wyjmij boczne wsporniki w nadkolach, aby wygodniej było zdjąć zderzak z Twojego Renault Trafic.
 • Zdejmij dolne wiązania pod Renault Trafic.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłączyłeś oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Renault Trafic, zastosuj tę samą metodę jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj przejrzałeś te dwie części, jak zdjąć zderzak z Renault Trafic czy to przedni czy tylny? rozwiązania są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Więcej wskazówek dotyczących Renault Trafic znajdziesz w kategorii Renault Trafic.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector