Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Renault Twingo ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie chętnie zarządzamy prawie wszystkimi usługami, które mają być wykonane w Twoim Renault Twingo, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz operować. Chcemy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego w tym artykule zobaczymy jak zdjąć zderzak z Renault Twingo. Zadanie to nie jest zbyt skomplikowane i powinieneś umieć je wykonać przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw dowiemy się, jak zdemontować przedni zderzak Twojego Renault Twingo, a następnie jak zdemontować tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Renault Twingo

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przedniego zderzaka Twojego Renault Twingo. Aby go zdjąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto wytyczne, których musisz przestrzegać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Renault Twingo w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej zrelaksowany, radzimy postawić Renault Twingo na stojakach i zdjąć przednie koła, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również znane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Renault Twingo. W zależności od cech pojazdu silnikowego i roku modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyć dźwignię, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które uszczelniają przedni zderzak Twojego Renault Twingo po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas wejść pod Twoje Renault Twingo i odkręcić śruby znajdujące się na podwoziu pojazdu mechanicznego, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Renault Twingo 3

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Renault Twingo, aby umieścić go z powrotem na miejscu, należy przystąpić do schodów w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Renault Twingo

A teraz, niezależnie od tego, czy procedura jest identyczna, czy nie, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego Renault Twingo. Na każdym kroku, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne informacje, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś swoje Renault Twingo i zdejmij tylne koła, aby mieć idealną przestrzeń roboczą do bezproblemowego zdejmowania zderzaka Twojego Renault Twingo
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Renault Twingo, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić demontaż zderzaka Twojego Renault Twingo.
 • Usuń dolne wiązania znajdujące się pod Twoim Renault Twingo.
 • Jednocześnie należy odłączyć oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Renault Twingo, zastosuj tę samą metodę jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj przejrzałeś te dwie części, jak zdjąć zderzak z Renault Twingo czy to przedni czy tylny? podejścia są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

W przypadku dalszych pytań dotyczących Renault Twingo, zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Renault Twingo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector