Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 5 ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, z pewnością jesteś chętnie zajmiemy się większością prac, które należy wykonać w Twoim Volkswagenie Golfie 5, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz się skupić. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego dzisiaj zobaczymy jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 5. Ta akcja nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagena Golfa 5, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Golfa 5

Zacznijmy więc od przedniego zderzaka Twojego Volkswagena Golfa 5. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego Volkswagena Golfa 5 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zachęcamy do podniesienia Volkswagena Golfa 5 i zdjęcia przednich kół, aby mieć doskonały dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz potrzebować dostępu do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również znane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagena Golfa 5. W zależności od cech Twojego samochodu i rocznika Twojego modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to zrobić, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą duży płaski śrubokręt i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które mocują przedni zderzak Twojego Volkswagena Golfa 5 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora wejść pod swojego Volkswagena Golfa 5 aby odkręcić śruby które są na podwoziu auta znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Golfie 2?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagena Golfa 5, aby umieścić go z powrotem, trzymaj się schodów w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Golfa 5

A teraz, bez względu na to, czy procedura jest w miarę równoważna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagena Golfa 5. Aby na każdym etapie nie powtarzać się, podajemy wyłącznie ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Volkswagena Golfa 5 i wyjmij tylne koła, aby mieć idealną przestrzeń do pracy, aby spokojnie zdjąć zderzak Twojego Volkswagena Golfa 5
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagena Golfa 5, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Volkswagena Golfa 5.
 • Zdejmij dolne wiązania spod Volkswagena Golfa 5.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagena Golfa 5, trzymaj się tej samej procedury co dla przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 5 czy to przedni czy tylny? sposoby są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Volkswagen Golf 8 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 5, skontaktuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 5.

Ссылка на основную публикацию