Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 7 ?

Jeśli lubisz majsterkować, prawie na pewno chcący zarządzać zdecydowaną większością usług wykonywanych w Twoim Volkswagenie Golfie 7, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub komponentów, aby uzyskać dostęp do części, nad którą chcesz pracować. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego na tej stronie będziemy przeglądać jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 7. Zadanie to nie jest zbyt trudne i powinieneś być w stanie wykonać je przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagena Golfa 7, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Golfa 7

Zacznijmy więc naszą treść od przedniego zderzaka Twojego Volkswagena Golfa 7. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego Volkswagena Golfa 7 w dobrych warunkach:

 • Jeśli zależy Ci na większej wygodzie, zachęcamy do postawienia Volkswagena Golfa 7 na stojakach i zdemontowania przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również określane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagena Golfa 7. W zależności od cech Twojego samochodu i rocznika Twojego modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to zrobić, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które mocują przedni zderzak Twojego Volkswagena Golfa 7 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swojego Volkswagena Golfa 7 i odkręcić śruby, które znajdują się na podwoziu samochodu, znajdziesz kilka w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpada, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Volkswagena Golfa 3 ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagena Golfa 7, aby umieścić go z powrotem, wykonaj kroki w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Golfa 7

A teraz, niezależnie od tego, czy procedura jest identyczna, czy nie, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagena Golfa 7. Aby każdy krok nie powtarzał się, podajemy wyłącznie ogólne zarysy, przeczytaj część 1 jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania o więcej szczegółów.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś Volkswagena Golfa 7 i wyjmij tylne koła, aby uzyskać idealne miejsce do pracy, aby spokojnie zdjąć zderzak Volkswagena Golfa 7
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagena Golfa 7, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby uprościć zdejmowanie zderzaka z Volkswagena Golfa 7.
 • Wyjmij dolne wiązania pod swoim Volkswagenem Golfem 7.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłącz tylne oświetlenie tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagena Golfa 7, postępuj zgodnie z tym samym procesem, co w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 7 czy to przedni czy tylny? rozwiązania są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 7 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 7.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector