Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 8 ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawie na pewno chętny do zarządzania większością prac do wykonania w Twoim Volkswagenie Golfie 8, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub komponentów, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz operować. Bardzo chcielibyśmy Ci w tym pomóc. Dlatego na tej stronie będziemy odkrywać jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 8. Ten proces nie jest zbyt trudny i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. W tym celu najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagena Golfa 8, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Golfa 8

Zacznijmy więc nasz artykuł od przedniego zderzaka Twojego Volkswagena Golfa 8. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto kilka prostych kroków, których musisz się trzymać, aby zdemontować zderzak Twojego Volkswagena Golfa 8 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zachęcamy do podniesienia Volkswagena Golfa 8 i zdjęcia przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Wyjmij nadkola: są również znane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagena Golfa 8. W zależności od cech Twojego samochodu i rocznika Twojego modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to zrobić, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika, które mocują przedni zderzak Twojego Volkswagena Golfa 8 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora wejść pod swojego Volkswagena Golfa 8 i odkręcić śruby, które są na podwoziu samochodu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak wymienić baterię kluczyka w Volkswagen Golf 8?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagena Golfa 8, aby go ponownie złożyć, należy przykleić do schodów w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Golfa 8

I na koniec, niezależnie od tego, czy operacja jest całkiem identyczna, przyjrzymy się przypadku demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagena Golfa 8. Aby uniknąć powtarzania się na każdym etapie, przedstawimy wyłącznie ogólne informacje, przeczytaj część 1 jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Volkswagena Golfa 8 i wyjmij tylne koła, aby mieć optymalną przestrzeń roboczą, aby spokojnie zdjąć zderzak Twojego Volkswagena Golfa 8
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagena Golfa 8, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Wyjmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Twojego Volkswagena Golfa 8.
 • Zdejmij dolne wiązania znajdujące się pod Twoim Volkswagenem Golfem 8.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagena Golfa 8, trzymaj się tej samej techniki co przy przednim zderzaku

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa 8 czy to przedni czy tylny? rozwiązania są praktycznie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 8, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector