Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chętny do zarządzania prawie wszystkimi pracami do wykonania w Twoim Volkswagenie Golfie, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz operować. Naprawdę chcemy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego w tym artykule zobaczymy jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa. Operacja ta nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś mieć możliwość jej wykonania przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. W tym celu najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagena Golfa, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Golfa

Zacznijmy więc nasz artykuł od przedniego zderzaka Twojego Volkswagena Golfa. Aby go zdjąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego Volkswagena Golfa w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być wygodniejszy, proponujemy podnieść Volkswagena Golfa i zdjąć przednie koła, aby mieć doskonały dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu mechanicznego: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Wyjmij nadkola: są również opisywane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagena Golfa. W zależności od cech samochodu i rocznika modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni do otwórz zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które blokują przedni zderzak Twojego Volkswagena Golfa po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swojego Volkswagena Golfa i odkręcić śruby, które znajdują się na podwoziu auta, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Volkswagenie Golfie 5?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagena Golfa, aby umieścić go z powrotem, wykonaj kroki w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Golfa

A teraz, niezależnie od tego, czy operacja jest dość podobna, przyjrzymy się przypadku demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagena Golfa. Na każdym kroku, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy wyłącznie ogólne informacje, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś Volkswagena Golfa i wyjmij tylne koła, aby mieć idealne miejsce do pracy, aby spokojnie zdjąć zderzak Volkswagena Golfa
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagena Golfa, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Wyjmij boczne wsporniki w nadkolach, aby uprościć zdejmowanie zderzaka z Volkswagena Golfa.
 • Usuń dolne wiązania pod Volkswagenem Golfem.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłączyłeś oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagena Golfa, postępuj tak samo jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Golfa czy to przedni czy tylny? techniki są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector