Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 3 ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chętny do zarządzania większością prac do wykonania w Twoim Volkswagen Polo 3, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz operować. Chcemy Ci w tym pomóc. Dlatego na tej stronie dowiemy się jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 3. Ta procedura nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś być w stanie ją wykonać przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo 3, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Polo 3

Zacznijmy więc naszą stronę treści od przedniego zderzaka Twojego Volkswagen Polo 3. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto wskazówki, których musisz się trzymać, aby zdemontować zderzak Twojego Volkswagen Polo 3 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej zrelaksowany, radzimy postawić Volkswagena Polo 3 na stojakach i zdjąć przednie koła, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Zdejmij nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagen Polo 3. W zależności od cech Twojego samochodu i rocznika Twojego modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą duży płaski śrubokręt i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się za błotnikiem i blokujące przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo 3 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora wejść pod swojego Volkswagena Polo 3 aby odkręcić śruby które są na podwoziu auta znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Pamiętaj by odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Volkswagen Polo 3

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagen Polo 3, aby umieścić go z powrotem, trzymaj się schodów w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Polo 3

I na koniec, niezależnie od tego, czy proces jest w miarę identyczny, przyjrzymy się przypadku demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagen Polo 3. Aby uniknąć powtarzania się, przy każdym kroku przedstawimy tylko ogólne informacje, przeczytaj część 1 jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś Volkswagen Polo 3 i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalną przestrzeń roboczą, aby bez problemu zdjąć zderzak Volkswagen Polo 3
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagen Polo 3, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Twojego Volkswagen Polo 3.
 • Wyjmij dolne wiązania znajdujące się pod Twoim Volkswagenem Polo 3.
 • Pamiętaj przy tym o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagen Polo 3, trzymaj się tej samej metody co do przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 3 czy to przedni czy tylny? rozwiązania są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Polo 3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector