Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 4 ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie chcący zadbać o większość czynności serwisowych, które należy wykonać w Twoim Volkswagen Polo 4, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz się skupić. Naprawdę chcemy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego na tej stronie będziemy przeglądać jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 4. Ten proces nie jest bardzo skomplikowany i powinieneś mieć możliwość jego wykonania przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. W tym celu najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo 4, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Polo 4

Zacznijmy więc naszą treść od przedniego zderzaka Twojego Volkswagen Polo 4. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto kroki, które musisz wykonać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Volkswagen Polo 4 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zachęcamy do postawienia Volkswagena Polo 4 na stojakach i zdemontowania przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Wyjmij nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagen Polo 4. W zależności od cech Twojego samochodu i rocznika Twojego modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, w tym celu wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub to zrobić delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i za pomocą dźwigni otwórz zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i uszczelniające przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo 4 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas wejść pod swojego Volkswagena Polo 4 i odkręcić śruby, które są na podwoziu pojazdu mechanicznego, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Volkswagen Polo 5, co mogę zrobić ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagen Polo 4, aby umieścić go z powrotem, trzymaj się schodów w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Polo 4

Podsumowując, niezależnie od tego, czy proces jest identyczny, sprawdzimy przypadek demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagen Polo 4. Aby uniknąć powtarzania się, na każdym etapie przedstawimy wyłącznie ogólne zarysy, patrz część 1, jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Volkswagen Polo 4 i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalny obszar roboczy do bezproblemowego zdjęcia zderzaka Volkswagen Polo 4
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagen Polo 4, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Wyjmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Twojego Volkswagen Polo 4.
 • Zdejmij dolne wiązania znajdujące się pod Twoim Volkswagen Polo 4.
 • Jednocześnie pamiętaj o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagen Polo 4, trzymaj się tego samego procesu, co w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 4 czy to przedni czy tylny? rozwiązania są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 4, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector