Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 5 ?

Jeśli lubisz majsterkować, prawie na pewno chętnych do zarządzania większością prac do wykonania w Twoim Volkswagen Polo 5, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do podzespołu, nad którym chcesz pracować. Chcemy Ci w tym pomóc. Dlatego dzisiaj zamierzamy oglądać jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 5. Ta procedura nie jest bardzo trudna i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo 5, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Polo 5

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przedniego zderzaka Twojego Volkswagen Polo 5. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego Volkswagen Polo 5 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, zachęcamy do postawienia Volkswagena Polo 5 na stojakach i zdemontowania przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Wyjmij nadkola: są również określane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagen Polo 5. W zależności od cech Twojego samochodu i rocznika Twojego modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i uszczelniające przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo 5 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swojego Volkswagena Polo 5 i odkręcić śruby, które są na podwoziu auta, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o użyciu dywanu lub innego, aby zapobiec zarysowaniu przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Volkswagen Polo 5 ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagen Polo 5, aby go ponownie złożyć, wykonaj kroki w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Polo 5

A teraz, bez względu na to, czy procedura jest w miarę równoważna, przyjrzymy się przypadku demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagen Polo 5. Aby uniknąć powtarzania się każdego kroku, przedstawimy po prostu ogólne informacje, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś Volkswagen Polo 5 i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalny obszar roboczy, aby bez problemu zdjąć zderzak Twojego Volkswagen Polo 5
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagen Polo 5, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Wyjmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Twojego Volkswagen Polo 5.
 • Zdejmij dolne wiązania pod Volkswagenem Polo 5.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłączyłeś oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagen Polo 5, postępuj tak samo jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 5 czy to przedni czy tylny? rozwiązania są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector