Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 8 ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chętnie wykona większość czynności konserwacyjnych, które należy wykonać w Twoim Volkswagen Polo 8, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz operować. Naprawdę chcemy Ci w tym pomóc. Dlatego dzisiaj się dowiemy jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 8. Ten proces nie jest bardzo trudny i powinieneś umieć to zrobić za pomocą kilku narzędzi. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo 8, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Polo 8

Zacznijmy więc nasz artykuł od przedniego zderzaka Volkswagena Polo 8. Aby go zdjąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Volkswagen Polo 8 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być wygodniejszy, radzimy podnieść swojego Volkswagena Polo 8 i zdjąć przednie koła, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu mechanicznego: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również określane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagen Polo 8. W zależności od cech Twojego samochodu i rocznika Twojego modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyj dźwigni, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i blokujące przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo 8 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swojego Volkswagena Polo 8 i odkręcić śruby znajdujące się na podwoziu auta, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się, rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, najprawdopodobniej zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Volkswagen Polo 5, co mogę zrobić?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagen Polo 8, aby umieścić go z powrotem, wykonaj kroki w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Polo 8

I na koniec, niezależnie od tego, czy proces jest w miarę identyczny, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagen Polo 8. Aby uniknąć powtarzania się na każdym etapie, przedstawimy tylko ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Volkswagen Polo 8 i zdejmij tylne koła, aby mieć optymalny obszar roboczy do bezproblemowego zdjęcia zderzaka Volkswagen Polo 8
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagen Polo 8, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby znacznie ułatwić demontaż zderzaka z Twojego Volkswagen Polo 8.
 • Zdejmij dolne wiązania znajdujące się pod Twoim Volkswagen Polo 8.
 • Czyniąc to, upewnij się, że odłącz tylne oświetlenie tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagen Polo 8, postępuj zgodnie z tym samym procesem, co w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo 8 czy to przedni czy tylny? sposoby są mniej więcej takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Volkswagen Polo ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 8, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Polo 8.

Ссылка на основную публикацию