Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie chętnie zajmie się większością prac, które należy wykonać przy Twoim Volkswagenie Polo, ale niektóre są bardziej skomplikowane niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do części, nad którą chcesz pracować. Chcielibyśmy Ci pomóc w tym zadaniu. Dlatego dzisiaj się dowiemy jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo. Zadanie to nie jest zbyt skomplikowane i powinieneś być w stanie wykonać je przy użyciu niewielkiej ilości sprzętu. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volkswagena Polo

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od przedniego zderzaka Twojego Volkswagena Polo. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego Volkswagen Polo w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej zrelaksowany, radzimy postawić Volkswagena Polo na stojakach i zdjąć przednie koła, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również opisywane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volkswagen Polo. W zależności od cech pojazdu silnikowego i roku modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to zrobić, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyć dźwignia, aby otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które uszczelniają przedni zderzak Twojego Volkswagen Polo po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas zejść pod swojego Volkswagena Polo i odkręcić śruby, które znajdują się na podwoziu pojazdu mechanicznego, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Volkswagen Polo 3 ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volkswagen Polo, aby umieścić go z powrotem na miejscu, należy przystąpić do stopni w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volkswagena Polo

Podsumowując, nawet jeśli proces jest dość równoważny, przyjrzymy się przypadku demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volkswagen Polo. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś Volkswagen Polo i zdejmij tylne koła, aby mieć idealną przestrzeń roboczą do bezproblemowego zdjęcia zderzaka Volkswagen Polo
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volkswagen Polo, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Volkswagen Polo.
 • Zdejmij dolne wiązania spod Twojego Volkswagena Polo.
 • Należy przy tym odłączyć oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volkswagen Polo, zastosuj tę samą metodę jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volkswagena Polo czy to przedni czy tylny? sposoby są zasadniczo takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagen Polo, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector