Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volvo Xc40 ?

Jeśli jesteś trochę poręczną osobą, prawdopodobnie chcą zająć się prawie wszystkimi czynnościami konserwacyjnymi, które należy wykonać w Twoim Volvo Xc40, ale niektóre są bardziej skomplikowane niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz operować. Naprawdę chcemy Ci w tym pomóc. Dlatego na tej stronie zobaczymy jak zdjąć zderzak z Volvo Xc40. Ten proces nie jest bardzo skomplikowany i powinieneś umieć to zrobić za pomocą kilku narzędzi. W tym celu najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volvo Xc40, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volvo Xc40

Zacznijmy więc nasz dokument od przedniego zderzaka Twojego Volvo Xc40. Aby go zdjąć, potrzebujesz tylko zestawu kluczy z grzechotką, kilku śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego Volvo Xc40 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej zrelaksowany, sugerujemy podniesienie Twojego Volvo Xc40 i zdjęcie przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu mechanicznego: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również znane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volvo Xc40. W zależności od cech samochodu i roku modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, w tym celu wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i blokujące przedni zderzak Twojego Volvo Xc40 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz czas wejść pod swoje Volvo Xc40 i odkręcić śruby, które są na podwoziu samochodu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawdopodobnie zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Volvo Xc40 ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volvo Xc40, aby umieścić go z powrotem, wykonaj czynności w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volvo Xc40

I na koniec, nawet jeśli procedura jest dość równoważna, sprawdzimy przypadek demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volvo Xc40. Dla każdego kroku, aby uniknąć powtarzania się, podamy wyłącznie ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś swoje Volvo Xc40 i zdejmij tylne koła, aby uzyskać idealną przestrzeń roboczą do bezproblemowego zdjęcia zderzaka Twojego Volvo Xc40
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volvo Xc40, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij wsporniki boczne w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka z Twojego Volvo Xc40.
 • Zdejmij dolne wiązania pod Twoim Volvo Xc40.
 • Jednocześnie upewnij się, że odłączysz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volvo Xc40, postępuj tak samo jak w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volvo Xc40 czy to przedni czy tylny? podejścia są praktycznie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volvo Xc40, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volvo Xc40.

Ссылка на основную публикацию