Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak z Volvo XC90 ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, najprawdopodobniej chcesz zająć się prawie wszystkimi czynnościami konserwacyjnymi, które należy wykonać w Twoim Volvo XC90, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do komponentu, na którym chcesz się skupić. Naprawdę chcemy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego w tym artykule zamierzamy odkryć jak zdjąć zderzak z Volvo XC90. Ta procedura nie jest bardzo trudna i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. W tym celu najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak Twojego Volvo XC90, a następnie jak usunąć tylny zderzak tego.

Jak zdjąć przedni zderzak z Volvo XC90

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od przedniego zderzaka Twojego Volvo XC90. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto wskazówki, których musisz przestrzegać, aby móc zdemontować zderzak Twojego Volvo XC90 w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być wygodniejszy, sugerujemy podniesienie Twojego Volvo XC90 i zdjęcie przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego samochodu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również nazywane błotnikami, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego Volvo XC90. W zależności od cech pojazdu i roku modelu, będziesz mieć również możliwość znalezienia zszywek, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby, które znajdują się za błotnikiem i które mocują przedni zderzak Twojego Volvo XC90 po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swoje Volvo XC90 i odkręcić śruby znajdujące się na podwoziu pojazdu, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Pamiętaj by odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o użyciu dywanu lub innego, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Volvo XC90 ?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak z Twojego Volvo XC90, aby go ponownie złożyć, należy przykleić się do stopni w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak z Volvo XC90?

I na koniec, niezależnie od tego, czy procedura jest w miarę równoważna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka z Twojego Volvo XC90. Dla każdego kroku, aby uniknąć powtarzania się, po prostu podamy ogólne zarysy, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś swoje Volvo XC90 i zdejmij tylne koła, aby mieć idealną przestrzeń roboczą do spokojnego zdjęcia zderzaka Twojego Volvo XC90
 • Zdejmij tylne nadkola swojego Volvo XC90, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij wsporniki boczne w nadkolach, aby wygodniej było zdjąć zderzak z Twojego Volvo XC90.
 • Usuń dolne wiązania znajdujące się pod Twoim Volvo XC90.
 • Należy przy tym odłączyć oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak z Twojego Volvo XC90, postępuj zgodnie z tym samym procesem, co w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj przejrzałeś te dwie części, jak zdjąć zderzak z Volvo XC90 czy to przedni czy tylny? sposoby są mniej więcej takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volvo XC90, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Volvo XC90.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector