Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak ze smarta forfour ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chcący zająć się większością prac konserwacyjnych, które mają zostać przeprowadzone na Twoim smart forfour, ale niektóre są trudniejsze niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub elementów, aby uzyskać dostęp do części, na której chcesz się skupić. Chcemy Ci w tym pomóc. Dlatego na tej stronie dowiemy się jak zdjąć zderzak ze smarta forfour. Ta operacja nie jest zbyt wymagająca i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, jak zdjąć przedni zderzak Twojego smarta forfour, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego smarta.

Jak zdjąć przedni zderzak ze smarta forfour

Zacznijmy więc nasz artykuł od przedniego zderzaka Twojego smarta forfour. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto proste kroki, które musisz wykonać, aby zdemontować zderzak Twojego smarta forfour w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być wygodniejszy, proponujemy postawić smarta forfour na stojakach i zdjąć przednie koła, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również opisywane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego smarta forfour. W zależności od cech samochodu i rocznika modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to delikatnie dużym płaskim śrubokrętem i użyć dźwigni do otwórz zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się z tyłu błotnika i blokujące przedni zderzak Twojego smarta forfour po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij spinki w górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swojego smarta forfour i odkręcić śruby, które są na podwoziu auta, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Bądź pewny, że odłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika kontroli odległości Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o zastosowaniu dywanu lub innego, aby zapobiec porysowaniu go przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w smart fortwo?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak ze smarta forfour, aby umieścić go z powrotem na miejscu, należy przystąpić do stopni w przeciwnym kierunku.

Jak zdjąć tylny zderzak ze smarta forfour

Podsumowując, niezależnie od tego, czy procedura jest dość identyczna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka ze smarta forfour. Na każdym kroku, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy wyłącznie ogólne informacje, zapoznaj się z częścią 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego kroku, czyli podnieś smarta forfour i zdejmij tylne koła, aby uzyskać idealne miejsce do pracy, aby bez problemu zdjąć zderzak ze smarta forfour
 • Zdejmij tylne nadkola swojego smarta forfour, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Usuń boczne wsporniki w nadkolach, aby uprościć zdejmowanie zderzaka ze smarta forfour.
 • Wyjmij dolne wiązania pod smartem forfour.
 • Należy przy tym odłączyć oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej i czujniki radaru cofania, jeśli są w nie wyposażone.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak ze swojego smarta forfour, postępuj zgodnie z tym samym procesem, co w przypadku przedniego zderzaka

Tutaj nauczyłeś się przez te dwie części, jak zdjąć zderzak ze smarta forfour czy to przedni czy tylny? techniki są prawie takie same i wystarczy uważać, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat smarta forfour, przejdź do naszej kategorii smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector