Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zdjąć zderzak ze smarta fortwo ?

Jeśli jesteś trochę majsterkowiczem, prawdopodobnie chcesz zarządzać większością prac konserwacyjnych, które należy wykonać w swoim smart fortwo, ale niektóre są bardziej złożone niż inne i wymagają usunięcia części ciała lub części, aby uzyskać dostęp do części, nad którą chcesz pracować. Chcielibyśmy Ci pomóc w tej operacji. Dlatego na tej stronie będziemy przeglądać jak zdjąć zderzak ze smarta fortwo. Ta akcja nie jest zbyt skomplikowana i powinieneś być w stanie to zrobić za pomocą kilku narzędzi. W tym celu najpierw dowiemy się, jak zdjąć przedni zderzak Twojego smarta fortwo, a następnie jak zdjąć tylny zderzak tego smarta.

Jak zdjąć przedni zderzak ze smarta fortwo?

Zacznijmy więc nasz dokument od przedniego zderzaka Twojego smarta fortwo. Aby go usunąć, wystarczy zestaw kluczy z grzechotką, trochę śrubokrętów i bitów torx. Oto kroki, które musisz wykonać, aby móc zdemontować zderzak Twojego smarta fortwo w dobrych warunkach:

 • Jeśli chcesz być bardziej komfortowy, sugerujemy podniesienie smarta fortwo i zdjęcie przednich kół, aby mieć jak najlepszy dostęp do całego przedniego zderzaka.
 • Otwórz maskę swojego pojazdu mechanicznego: Wydaje się oczywiste, ale będziesz musiał mieć dostęp do mocowania zderzaka w komorze silnika.
 • Usuń nadkola: są również identyfikowane jako błotniki, ale będą przeszkadzać i uniemożliwiać dostęp do wszystkich śrub na przednim zderzaku Twojego smarta fortwo. W zależności od cech pojazdu i rocznika modelu, będziesz mógł również znaleźć zszywki, aby to osiągnąć, wystarczy użyć wyciągacza zszywek lub zrobić to ostrożnie za pomocą dużego płaskiego śrubokręta i użyć dźwigni otworzyć zszywkę.
 • Następnie będziesz musiał odkręcić śruby znajdujące się za błotnikiem i blokujące przedni zderzak Twojego smarta fortwo po bokach.
 • Odkręć śruby lub zdejmij klipsy na górnej części zderzaka w komorze silnika.
 • Teraz pora zejść pod swojego smarta fortwo i odkręcić śruby, które znajdują się na podwoziu pojazdu mechanicznego, znajdziesz trochę w środku zderzaka i po bokach.
 • Upewnij się rozłączyć połączenie oświetlenia płyty i czujnika odległości; Jeśli to masz.
 • Ostrożnie zdejmij przedni zderzak najpierw odpinając boki. Jeśli nie odpadnie, prawie na pewno zapomniałeś śrubki lub klipsa. Pomyśl o pracy z dywanem lub innym, aby uniknąć zarysowania przez dotknięcie ziemi.
Weiterlesen:
Jak zamienić 2-osobowego smarta fortwo w 5-osobowego?

To wszystko, widziałeś wszystkie kroki jak zdjąć przedni zderzak ze smarta fortwo, aby umieścić go z powrotem, trzymaj się schodów w odwrotny sposób.

Jak zdjąć tylny zderzak ze smarta fortwo?

A teraz, nawet jeśli operacja jest dość podobna, przyjrzymy się sprawie demontażu tylnego zderzaka ze smarta fortwo. Na każdym etapie, aby uniknąć powtarzania się, przedstawimy tylko ogólne zarysy, przeczytaj część 1, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, aby uzyskać więcej informacji.

 • Zacznij od wykonania tego samego pierwszego etapu, czyli podnieś smarta fortwo i wyjmij tylne koła, aby mieć optymalną przestrzeń roboczą, aby bez problemu zdjąć zderzak ze smarta fortwo
 • Zdejmij tylne nadkola swojego smarta fortwo, aby uzyskać dostęp do bocznych wsporników zderzaka
 • Otwórz bagażnik
 • Zdejmij boczne wsporniki w nadkolach, aby ułatwić zdejmowanie zderzaka ze smarta fortwo.
 • Zdejmij dolne wiązania poniżej Twojego smarta fortwo.
 • Pamiętaj przy tym o odłączeniu tylnego oświetlenia tablicy rejestracyjnej i czujników radaru cofania, jeśli jesteś w nie wyposażony.
 • Odkręć górne wsporniki od górnej części bagażnika.
 • Teraz wszystko, co musisz zrobić, to zdejmij tylny zderzak ze smarta fortwo, trzymaj się tej samej metody co do przedniego zderzaka

Tutaj odkryłeś przez te dwie części, jak zdjąć zderzak ze smarta fortwo czy to przedni czy tylny? metody są prawie takie same i wystarczy być drobiazgowym, aby wszystko poszło dobrze.

Jeśli chcesz więcej przewodników po smart fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector