Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Buick Enclave?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najpopularniejszych jest funkcja audio w naszej Enklawie Buicka. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego muzyka, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie listy odtwarzania, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojej Enklawy Buick jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz wymienić głośniki w swojej Enklawie Buicka . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy dokładne metody wymiany głośników w Enklawie Buicka. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawie na pewno, co przyniesie Ci ten artykuł, jak wymienić głośniki w Twoim samochodzie Enklawa Buicka.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Buick Enclave?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Buick Enclave z krokiem naprawczym głośnika . Trzeba wiedzieć, że nie jest to dość prosta praca, a jeśli to robisz, to trzeba to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to może nie być opłacalny w celu zastąpienia go dobrym głośnikiem. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która daje możliwość poruszania się membrany głośników Enklawy Buick i wytwarzania dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz miał możliwość pracy nad nim. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego samouczka.

Weiterlesen:
Enklawa Buicka, która ginie podczas jazdy

Jeśli nie generuje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojej Enklawy Buicka, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dostarczone z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Enklawy Buick.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Enklawy Buicka?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojej Enklawy Buicka. Pamiętaj, że wysokiej klasy system audio jest połączony z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swojej Enklawie Buick:

 • Wybór głośników do wymiany (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i montażu Enklawy Buick, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym doskonalszy będzie dźwięk Twojego pojazdu silnikowego. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Najlepszy olej silnikowy do Buick Enclave

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Buick Enclave? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Buick Enclave . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi urządzenia xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby chciałbyś włożyć głośnik). stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do Enklawy Buicka i wypróbuj go z radiem przed naprawieniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Zreplikuj proces dla liczby nośników, głośników wysokotonowych, które chcesz zastąpić w swojej Enklawie Buicka.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić głośnik w Buick Enclave, teraz wszystko, co musisz zrobić, to bawić się ulubionymi utworami dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli planujesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w Enklawie Buicka, ponieważ określi on ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat Przedmiot.

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Buick Enclave?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Enklawy Buick, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Enklawa Buick.

Ссылка на основную публикацию