Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Chevrolecie Captiva?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg funkcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Chevrolecie Captiva. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, odtwarzanie ulubionego wykonawcy, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie listy odtwarzania, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jednak, że system dźwiękowy Twojego Chevroleta Captiva jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Chevrolecie Captiva . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się denerwujące. W tym poradniku dokładnie przedstawimy Ci krok po kroku, jak wymienić głośniki w Twoim Chevrolet Captiva. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, prawdopodobnie, co przyniesie Ci ten artykuł, jak wymienić głośniki w Twoim Chevrolet Captiva .

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Chevrolet Captiva?

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Chevrolecie Captiva z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwy proces, a jeśli to robisz, musisz to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być warty wymiany na właściwy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwi poruszanie się membrany głośników Twojego Chevroleta Captiva i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz miał możliwość pracy nad nim. Wreszcie, tuż przed przystąpieniem do naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego samouczka.

Weiterlesen:
Jak naprawić zablokowany kluczyk w moim Chevrolecie Captiva?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Chevroleta Captiva, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją montażu dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników w Twoim Chevrolet Captiva.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DLA Chevroleta Captiva?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Chevroleta Captiva. Należy pamiętać, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz zmienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Chevrolecie Captiva:

 • Wybór głośników do zmiany (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Chevroleta Captiva, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej właściwy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Chevrolecie Captiva ?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Chevroleta Captiva? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik po zmianie głośników w Chevrolet Captiva . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Chevroleta Captiva i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powiel proces dla liczby średnich, głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Chevrolecie Captiva.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Chevrolecie Captiva, teraz jedyne, co musisz zrobić, to docenić swoje ulubione rytmy dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w swoim Chevrolecie Captiva, ponieważ będzie ono określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź naszą stronę z treścią na ten temat.

Weiterlesen:
Jak aktywować automatyczną blokadę mojego Chevroleta Captiva?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Chevrolecie Captiva, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Captiva.

Ссылка на основную публикацию