Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Citroen C-zero?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Citroenie C-zero. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego piosenkarza, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie playlisty, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak jest możliwe, że system dźwiękowy Twojego Citroena C-zero jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Citroen C-zero . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym samouczku pokażemy dokładnie, jak wymienić głośniki w swoim Citroenie C-zero. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, z pewnością, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki w Twoim samochodzie Citroen C-zero.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W CITROEN C-zero

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Citroen C-zero z krokiem naprawczym głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to dość prosta praca i jeśli to robisz, musisz to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być warty wymiany na właściwy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Citroena C-zero na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Wreszcie, tuż przed przystąpieniem do naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie pchaj membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli poczujesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w kluczyku Citroen C-zero?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojego Citroena C-zero, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Za pomocą przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i delikatność w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją montażu dostarczoną z nowym zespołem membran zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Citroena C-zero.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO CITROEN C-zero?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Citroena C-zero. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności są połączone z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Citroenie C-zero:

 • Określanie, które głośniki należy wymienić (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Citroena C-zero, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który jest wyposażony w dużą liczbę kanałów, tym bardziej szczegółowy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Citroen C-zero ?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK CITROEN C-zero? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Citroen C-zero . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby złóż z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Citroena C-zero i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem go, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Citroen C-zero.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ powodują one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Citroen C-zero, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki tym nowym głośnikom. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, sugerujemy wymianę radia samochodowego w swoim Citroenie C-zero, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasz artykuł w tym temacie.

Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Citroena C-zero ?

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Citroena C-zero, przejdź do naszej kategorii Citroen C-zero.

Ссылка на основную публикацию