Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Citroen Grand C4 Picasso?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg funkcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Citroenie Grand C4 Picasso. Jeśli słuchasz radia, grasz ulubionego muzyka lub podłączasz telefon komórkowy i odtwarzasz playlistę, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak jest możliwe, że system dźwiękowy Twojego Citroen Grand C4 Picasso jest uszkodzony, możesz poczuć trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Citroen Grand C4 Picasso . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym przewodniku szczegółowo przedstawimy Ci, jak wymienić głośniki w Twoim Citroen Grand C4 Picasso. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, z pewnością, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki w Twoim Citroen Grand C4 Picassa.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Citroen Grand C4 Picasso

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników na Citroen Grand C4 Picasso z krokiem naprawczym głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to dość prosty projekt i jeśli to robisz, to musi być wykonany na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na jego wykonanie mogą nie być warte wymiany na właściwy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, jaką możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Citroena Grand C4 Picasso na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego samouczka.

Weiterlesen:
Oświetlenie silnika pozostaje w Citroen Grand C4 Picasso

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Citroena Grand C4 Picasso, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez czas trwania procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją montażu dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników w Twoim Citroen Grand C4 Picasso.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO CITROEN Grand C4 Picasso?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Citroena Grand C4 Picasso. Pamiętaj, że wysokiej klasy nagłośnienie wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w metodyczny sposób, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Citroen Grand C4 Picasso:

 • Decydowanie, których mówców zmienić (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Citroen Grand C4 Picasso, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który jest wyposażony w dużą liczbę kanałów, tym bardziej niezawodny będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Citroen Grand C4 Picasso ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Citroen Grand C4 Picasso? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Citroen Grand C4 Picasso . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Citroena Grand C4 Picasso i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Citroen Grand C4 Picasso.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Citroen Grand C4 Picasso, teraz wszystko, co musisz zrobić, to bawić się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, radzimy zmienić radio samochodowe w swoim Citroen Grand C4 Picasso, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasze treści na ten temat.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Citroen Grand C4 Picasso, co robić ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroen Grand C4 Picasso, spójrz na kategorię Citroen Grand C4 Picasso.

Ссылка на основную публикацию