Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Citroen Jumpy?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Citroenie Jumpy. Jeśli słucha radia, słucha ulubionego muzyka lub łączy telefon komórkowy i odtwarza playlistę, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Citroena Jumpy jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Citroen Jumpy . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się denerwujące. W tym samouczku szczegółowo pokażemy Ci dokładnie, jak zmienić głośniki w Twoim Citroenie Jumpy. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co przyniesie Ci ten artykuł, jak wymienić głośniki Twój Citroen Jumpy.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Citroen Jumpy?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Citroen Jumpy z etapem naprawy głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to łatwy projekt, a jeśli to zrobisz, to trzeba go przeprowadzić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na jego wykonanie może nie być opłacalny w celu zastąpienia go właściwym głośnikiem. Jeśli jednak zdecydowałeś się na to, ponieważ Twój głośnik skwierczy, a dźwięk jest kiepskiej jakości, jedynym zabiegiem, na którym możemy Ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną Twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Citroena Jumpy na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i wielokrotnie dociskaj membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli wykryjesz dźwięk tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego przewodnika.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Citroen Jumpy 2?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika Twojego Citroena Jumpy, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dostarczone z nowym zespołem membran zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników w Twoim Citroen Jumpy.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO CITROEN Jumpy?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Citroen Jumpy. Pamiętaj, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w swoim samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Citroen Jumpy:

 • Określanie, których głośników zmienić (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Citroen Jumpy, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który jest fabrycznie załadowany z dużą liczbą kanałów, tym bardziej poprawny będzie dźwięk Twojego pojazdu silnikowego. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Citroen Jumpy 2 ?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Citroen Jumpy? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Citroen Jumpy . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi urządzenia xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Citroena Jumpy i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Citroen Jumpy.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Citroen Jumpy, teraz wszystko, co musisz zrobić, to bawić się ulubionymi utworami z tym zupełnie nowym systemem audio. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, sugerujemy zmianę radia samochodowego w swoim Citroen Jumpy, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasz artykuł na temat ten temat.

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Citroena Jumpy 2

Jeśli chcesz więcej przewodników po Citroen Jumpy, przejdź do naszej kategorii Citroen Jumpy.

Ссылка на основную публикацию