Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Fiacie Ducato?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Fiacie Ducato. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego artysty, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie listy odtwarzania, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jednak, że system dźwiękowy Twojego Fiata Ducato jest zepsuty, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Fiacie Ducato . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się denerwujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci dokładnie sposoby wymiany głośników w Twoim Fiacie Ducato. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu prawdopodobnie co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki w Twoim Fiacie Dukato.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Fiacie Ducato?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Fiacie Ducato z etapem naprawy głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to łatwa praca, a jeśli to robisz, to trzeba to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na najlepszy głośnik. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to właśnie czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, pozwoli membranie głośników Twojego Fiata Ducato na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego samouczka.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Fiacie Ducato 2

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Fiata Ducato, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Za pomocą przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcję montażu dołączoną do Twojej nowej membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Fiata Ducato.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Fiata Ducato?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Fiata Ducato. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system dźwiękowy wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Fiacie Ducato:

 • Wybór głośników do zmiany (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący rozmiarem i mocowaniem do Twojego Fiata Ducato, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym doskonalszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Fiacie Ducato, co robić ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Fiata Ducato? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Fiacie Ducato . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi urządzenia xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zazwyczaj są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz go włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Fiata Ducato i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla ilości medium, głośnika wysokotonowego, które chcesz zmienić w swoim Fiacie Ducato.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ powodują one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się wymieniać głośniki w Fiacie Ducato, teraz wszystko, co musisz zrobić, to bawić się ulubionymi utworami z tym zupełnie nowym systemem dźwiękowym. Jeśli planujesz dokończyć modernizację systemu nagłośnienia, sugerujemy wymianę radia samochodowego w swoim Fiacie Ducato, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Fiacie Ducato ?

W przypadku dalszych pytań dotyczących Fiata Ducato zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Fiat Ducato.

Ссылка на основную публикацию