Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Ford E Series?

Mamy szczęście, że nasze samochody są wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Ford serii E. Jeśli słuchasz radia, słuchasz ulubionego muzyka lub podłączasz telefon komórkowy i odtwarzasz playlistę, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Ford serii E jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz wymienić głośniki w swoim Ford E Series . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się denerwujące. W tym przewodniku szczegółowo przedstawimy Ci sposoby wymiany głośników w Twoim Ford E Series. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli jest to działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu i na koniec, prawdopodobnie, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki w Twoim Ford E Series.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Ford E Series?

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Ford E Series z etapem naprawy głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to prosty proces, a jeśli to zrobisz, musisz to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na właściwy głośnik. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, umożliwia poruszanie się membrany głośników Twojego Ford serii E i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie pchaj membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Ford E Series ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Ford serii E, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dostarczoną z nowym zespołem membran zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego Ford serii E.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Ford serii E?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Ford serii E. Pamiętaj, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Ford E Serii:

 • Wybór głośników do wymiany (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Ford serii E, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym doskonalszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Ford E Series?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Ford E Series? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

W końcu jesteśmy w ostatniej części naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Ford E Series . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (należy uważać, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek ponownego złożenia starego głośnika ).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Ford serii E i wypróbuj go z radiem przed jego podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Ford E Series.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Ford serii E, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim Ford E Series, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź naszą stronę z treścią na ten temat.

Weiterlesen:
Światło hamowania Ford E Series pozostaje włączone, co robić ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford E Series, przejdź do naszej kategorii Ford E Series.

Ссылка на основную публикацию