Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Ford Edge?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Ford Edge. Jeśli gra radio, ulubiona piosenkarka lub podłącza telefon i odtwarza playlistę, większa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Ford Edge jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Ford Edge . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym przewodniku szczegółowo przedstawimy Ci sposoby wymiany głośników w Twoim Ford Edge. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli chcesz to zrobić, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, z pewnością, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki w Twoim Ford Brzeg.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Ford Edge?

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników na Ford Edge z krokiem naprawczym głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to łatwy proces, a jeśli to robisz, to musi to być wykonane na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na najlepszy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się na to, ponieważ Twój głośnik skwierczy, a dźwięk jest kiepskiej jakości, jedynym zabiegiem, na którym możemy Ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną Twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwia poruszanie się membrany głośników Twojego Ford Edge i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł nad nim pracować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli wykryjesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego samouczka.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Ford Edge, co robić ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Ford Edge, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dołączone do Twojej nowej membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Ford Edge.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Ford Edge?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Ford Edge. Pamiętaj, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Ford Edge:

 • Wybór głośników do wymiany (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Ford Edge, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym dokładniejszy będzie dźwięk Twojego pojazdu silnikowego. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Gorący grzechoczący silnik w moim Ford Edge

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Ford Edge? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik dotyczący zmiany głośników w Ford Edge . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdybyś chciał odłożyć stary głośnik razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Ford Edge i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem go, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Ford Edge.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ powodują one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Ford Edge, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim Ford Edge, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasze treści na ten temat .

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Ford Edge'a?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford Edge, spójrz na kategorię Ford Edge.

Ссылка на основную публикацию