Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Ford Fiesta 4?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Ford Fiesta 4. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego artysty, czy podłączenie smartfona i odtwarzanie playlista, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak jest możliwe, że system dźwiękowy Twojego Ford Fiesty 4 jest zepsuty, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz zmienić głośniki w swoim Ford Fiesta 4 . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci, w jaki sposób możesz zmienić głośniki w swoim Ford Fiesta 4. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawie na pewno, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojego Ford Fiesta 4.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Ford Fiesta 4?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Ford Fiesta 4 z krokiem mocowania głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwy proces, a jeśli to robisz, musisz to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na najlepszy głośnik. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, umożliwia poruszanie się membrany głośników Twojego Ford Fiesty 4 i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego przewodnika.

Weiterlesen:
Kierownica zablokowana w moim Ford Fiesta, co mogę zrobić?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Ford Fiesty 4, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dołączoną do nowej membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Ford Fiesty 4.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Ford Fiesty 4?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Ford Fiesty 4. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system dźwiękowy wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w swoim samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Ford Fiesta 4:

 • Decydowanie, których mówców zmienić (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Ford Fiesty 4, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w większą liczbę kanałów, tym dokładniejszy będzie dźwięk Twojego pojazdu mechanicznego. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Ford Fiesta?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Ford Fiesta 4? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Ford Fiesta 4 . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, wykręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdybyś chciał włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Ford Fiesty 4 i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem go, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Ford Fiesta 4.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Ford Fiesta 4, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić swoje ulubione piosenki dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. Jeśli planujesz dokończyć modernizację swojego systemu nagłośnienia, sugerujemy wymianę radia samochodowego w swoim Ford Fiesta 4, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszą zawartością stronę na ten temat.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Ford Fiesty, co robić ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Fiesty 4, przejdź do naszej kategorii Ford Fiesta 4.

Ссылка на основную публикацию