Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Ford Fusion?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Ford Fusion. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, granie ulubionego muzyka, czy podłączanie smartfona i odtwarzanie playlisty, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Ford Fusion jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz zmienić głośniki w swoim Ford Fusion . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się denerwujące. W tym przewodniku szczegółowo pokażemy Ci, jak zmienić głośniki w Twoim Ford Fusion. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki Twojego Ford Fusion .

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Ford Fusion

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników na Ford Fusion z krokiem naprawczym głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwe zadanie, a jeśli to zrobisz, należy to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na właściwy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwia poruszanie się membrany głośników Twojego Ford Fusion i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł nad nim pracować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i wielokrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego samouczka.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Ford Fusion?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Ford Fusion, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dostarczone z nowym zespołem membran zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego Ford Fusion.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Ford Fusion?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Ford Fusion. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności są połączone z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz zmienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Ford Fusion:

 • Wybór głośników do zmiany (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz mieć głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Ford Fusion, im częściej wybierzesz model głośników wyposażony w dużą liczbę kanałów, tym bardziej poprawny będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Ford Fusion ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Ford Fusion? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik po wymianie głośników w Ford Fusion . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które są ogólnie podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby chciałbyś włożyć głośnik). stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Ford Fusion i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem go, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Ford Fusion.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ wytwarzają one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić głośnik w Ford Fusion, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić ulubioną muzykę dzięki tym zupełnie nowym głośnikom. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, radzimy zmienić radio samochodowe w swoim Ford Fusion, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat .

Weiterlesen:
Ekran dotykowy Ford Fusion nie działa

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Fusion, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Ford Fusion.

Ссылка на основную публикацию