Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Ford Pumie?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Ford Pumie. Jeśli chodzi o słuchanie radia, odtwarzanie ulubionego wykonawcy lub podłączenie telefonu komórkowego i odtwarzanie playlisty, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Ford Pumy jest zepsuty, możesz poczuć trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Ford Pumie . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się denerwujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci dokładne metody wymiany głośników w Twoim Ford Pumie. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, z pewnością, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki w Twoim Ford Pumie.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Ford Puma?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Ford Pumie z krokiem mocowania głośnika . Trzeba wiedzieć, że nie jest to prosta praca i jeśli to robisz, to powinna być wykonana na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to może nie być opłacalny w zamian za najlepszy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, na którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która da możliwość poruszania się membrany głośników Twojego Ford Pumy i wytwarzania dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli poczujesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących części tego przewodnika.

Weiterlesen:
Kontrolka pasa bezpieczeństwa świeci w moim Ford Pumie

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Ford Pumy, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając noża, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny na tym etapie, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją instalacji dołączoną do nowej konfiguracji membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego Ford Pumy.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DLA Ford Pumy?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Ford Pumy. Należy pamiętać, że głośniki o wysokiej wydajności wiążą się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz zmienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Ford Pumie:

 • Wybór głośników do zmiany (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Ford Pumy, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym dokładniejszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje na Ford Pumie, co robić ?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Ford Puma? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy w ostatniej części naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Ford Pumie . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi urządzenia xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik znowu razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Ford Pumy i wypróbuj go z radiem, zanim go naprawisz, abyś nie musiał tracić czasu w razie kłopotów.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Ford Pumie.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Ford Pumie, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić ulubioną muzykę dzięki tym zupełnie nowym głośnikom. Jeśli planujesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w swoim Ford Pumie, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat Przedmiot.

Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Ford Pumy?

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Ford Pumy, zajrzyj do kategorii Ford Puma.

Ссылка на основную публикацию