Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Hyundai Accent?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Hyundai Accent. Jeśli słuchasz radia, grasz ulubionego muzyka lub podłączasz telefon komórkowy i odtwarzasz playlistę, większa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jest jednak, że system dźwiękowy Twojego Hyundai Accent jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz zmienić głośniki w swoim Hyundai Accent . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się denerwujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci metody zmiany głośników w Twoim Hyundai Accent. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli jest to działanie, które chcesz podjąć, a następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu prawdopodobnie to, co Cię tu sprowadza, jak zmienić głośniki Twojego Hyundai Accent.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Hyundai Accent?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Hyundai Accent z krokiem mocowania głośnika . Warto wiedzieć, że nie jest to prosty projekt, a jeśli to zrobisz, to trzeba go przeprowadzić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to może nie być opłacalny w zamian za najlepszy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się na to, ponieważ Twój głośnik skwierczy, a dźwięk jest kiepskiej jakości, jedynym zabiegiem, na którym możemy Ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną Twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Hyundai Accent na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz miał możliwość pracy nad nim. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i wielokrotnie naciskaj membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Hyundai Accent, które mają problemy na biegu jałowym

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Hyundai Accent, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dołączone do nowego zespołu membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Hyundai Accent.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DLA HYUNDAI Accent?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Hyundai Accent. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności wiążą się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Hyundai Accent:

 • Wybór głośników do zmiany (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Hyundai Accent, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który ma fabrycznie załadowaną dużą liczbę kanałów, tym doskonalszy będzie dźwięk Twojego pojazdu silnikowego. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć światło silnika Hyundai Accent?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Hyundai Accent? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Hyundai Accent . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Hyundai Accent i wypróbuj go z radiem przed naprawieniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powiel proces dla liczby średnich, głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Hyundai Accent.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić głośnik w Hyundai Accent, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubionymi utworami dzięki tym zupełnie nowym głośnikom. Jeśli planujesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, sugerujemy zmianę radia samochodowego w swoim Hyundai Accent, ponieważ określi on ogólną jakość dźwięku głośników, więc koniecznie sprawdź nasz artykuł na temat ten temat.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Hyundai Accent ?

Aby odkryć więcej wskazówek na temat Hyundai Accent, spójrz na kategorię Hyundai Accent.

Ссылка на основную публикацию