Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Hyundai Bayon?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg opcji, z których jedną z najpopularniejszych jest funkcja audio w naszym Hyundai Bayon. Jeśli grasz w radio, grasz ulubionego muzyka lub podłączasz smartfona i odtwarzasz playlistę, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jest jednak, że system dźwiękowy Twojego Hyundai Bayon jest uszkodzony, możesz poczuć trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Hyundai Bayon . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się denerwujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci, jak wymienić głośniki w Twoim Hyundai Bayon. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki Twojego Hyundai Bayon .

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Hyundai Bayon?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Hyundai Bayon z krokiem naprawczym głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to prosta praca, a jeśli to robisz, to trzeba to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na dobry głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, jaką możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Hyundai Bayon na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Hyundai Bayon ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Hyundai Bayon, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i delikatność w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dołączone do nowego zespołu membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Hyundai Bayon.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DLA Hyundai Bayon?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Hyundai Bayon. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności są połączone z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w metodyczny sposób, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Hyundai Bayon:

 • Decydowanie, które głośniki wymienić (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Hyundai Bayon, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej szczegółowy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Hyundai Bayon ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Hyundai Bayon? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Hyundai Bayon . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma być wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań, które zazwyczaj są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, wykręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik znowu razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Hyundai Bayon i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Hyundai Bayon.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ wytwarzają one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Hyundai Bayon, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić swoje ulubione utwory dzięki tym nowym głośnikom. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim Hyundai Bayon, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszą treścią na ten temat .

Weiterlesen:
Światło hamowania Hyundai Bayon pozostaje włączone, co robić ?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Hyundai Bayon, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Hyundai Bayon.

Ссылка на основную публикацию