Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Jeepie Gladiatorze?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg opcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Jeepie Gladiatorze. Jeśli słucha radia, słucha ulubionego muzyka lub podłącza smartfon i odtwarza playlistę, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Jeepa Gladiatora jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Jeepie Gladiatorze . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się denerwujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci metody zmiany głośników w Twoim Jeepie Gladiatorze. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawie na pewno, co Cię tu sprowadza, jak zmienić głośniki Twojego Jeepa Gladiator.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Jeep Gladiator?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Jeep Gladiatorze z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to dość prosty proces i jeśli to robisz, musi być przeprowadzony na głośnikach wysokiej jakości, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na dobry głośnik. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, umożliwia membranie głośników Twojego Jeepa Gladiatora poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Jeep Gladiator?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Jeepa Gladiatora, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dołączoną do nowej membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Jeepa Gladiatora.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Jeepa Gladiatora?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Jeepa Gladiatora. Należy pamiętać, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w swoim samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Jeepie Gladiatorze:

 • Określanie, których głośników zmienić (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Jeepa Gladiatora, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej właściwy będzie dźwięk Twojego pojazdu silnikowego. Upewnij się, że głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Jeep Gladiator?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Jeep Gladiator? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Jeep Gladiator . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi urządzenia xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zazwyczaj są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby złóż z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Jeepa Gladiatora i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Zreplikuj proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Jeepie Gladiatorze.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić głośnik w Jeepie Gladiatorze, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić swoje ulubione piosenki dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w swoim Jeepie Gladiatorze, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszą zawartością na ten temat.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Jeep Gladiator?

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Jeepa Gladiatora, spójrz na kategorię Jeep Gladiator.

Ссылка на основную публикацию