Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Jeepie Liberty?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Jeepie Liberty. Jeśli słuchasz radia, ulubionego wykonawcy lub podłączasz telefon komórkowy i odtwarzasz playlistę, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jest jednak, że system dźwiękowy Twojego Jeepa Liberty jest uszkodzony, możesz poczuć trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Jeepie Liberty . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się denerwujące. W tym poradniku przedstawimy Ci dokładnie krok po kroku, jak wymienić głośniki w Twoim Jeepie Liberty. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, z pewnością, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki twój Jeep Liberty.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Jeep Liberty?

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników na Jeep Liberty z krokiem mocowania głośnika . Trzeba wiedzieć, że nie jest to łatwy projekt, a jeśli to zrobisz, to trzeba go wykonać na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na właściwy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, na którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która daje możliwość poruszania się membrany głośników Twojego Jeepa Liberty i wytwarzania dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie pchaj membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego artykułu.

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Jeepie Liberty?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Jeepa Liberty, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Jeepa Liberty.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Jeepa Liberty?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Jeepa Liberty. Należy pamiętać, że system audio o wysokiej wydajności jest połączony z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Jeepie Liberty:

 • Wybór głośników do zmiany (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Jeepa Liberty, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który jest fabrycznie wyposażony w dużą liczbę kanałów, tym bardziej właściwy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Mój Jeep Liberty jedzie w lewo, co robić?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Jeep Liberty? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik po zmianie głośników w Jeep Liberty . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi urządzenia xxx (należy uważać, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zazwyczaj są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik znowu razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Jeepa Liberty i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powiel proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Jeepie Liberty.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić głośnik w Jeepie Liberty, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić swoje ulubione rytmy dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli planujesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w Twoim Jeepie Liberty, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Jeepie Liberty?

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Jeepa Liberty, spójrz na kategorię Jeep Liberty.

Ссылка на основную публикацию