Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Land Rover Discovery?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Land Rover Discovery. Jeśli gra radio, gra ulubionego muzyka lub podłącza telefon komórkowy i odtwarza playlistę, większa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jednak, że system dźwiękowy Twojego Land Rovera Discovery jest uszkodzony, możesz poczuć trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Land Roverze Discovery . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci, jak wymienić głośniki w Twoim Land Rover Discovery. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli chcesz to zrobić, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, prawie na pewno, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki Twojego Land Rovera Discovery .

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Land Rover Discovery?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Land Rover Discovery z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to proste zadanie, a jeśli to zrobisz, powinno być wykonane na głośnikach wysokiej jakości, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny w celu zastąpienia go najlepszym głośnikiem. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwi membranie głośników Twojego Land Rovera Discovery poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Jak usunąć tylne siedzenie Land Rover Discovery?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Land Rovera Discovery, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcjami instalacji dostarczonymi z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Land Rovera Discovery.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO ODKRYCIA Land Rovera?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Land Rovera Discovery. Należy pamiętać, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz wymienić w swoim Land Rover Discovery:

 • Decydowanie, które głośniki wymienić (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Land Rovera Discovery, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej poprawny będzie dźwięk Twojego pojazdu mechanicznego. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Land Rover Discovery Sport?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Land Rover Discovery? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Land Rover Discovery . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które na ogół są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik znowu razem).
 • Podłącz nowy głośnik do Land Rovera Discovery i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem go, abyś nie musiał tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Land Rover Discovery.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Land Rover Discovery, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić swoje ulubione piosenki dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, sugerujemy wymianę radia samochodowego w Land Rover Discovery, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasz artykuł w tym temacie.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Land Rover Discovery Sport ?

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Land Rover Discovery, spójrz na kategorię Land Rover Discovery.

Ссылка на основную публикацию