Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Land Roverze Range Roverze?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg funkcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Land Roverze Range Roverze. Jeśli słuchasz radia, grasz ulubionego wykonawcę lub podłączasz smartfona i odtwarzasz playlistę, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jest jednak, że system dźwiękowy Twojego Land Rovera Range Rovera jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w Twoim Land Roverze Range Rover . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci, jak wymienić głośniki w Twoim Land Roverze Range Rover. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli chcesz to zrobić, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawdopodobnie, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki w Twoim Land Roverze Range Wędrowiec.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Land Roverze Range Rover

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Land Rover Range Rover z krokiem naprawczym głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to praca bez wysiłku, a jeśli to robisz, należy to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny w celu zastąpienia go najlepszym głośnikiem. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która umożliwi membranie głośników Twojego Land Rovera Range Rovera poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego samouczka.

Weiterlesen:
Jak wymienić olej w skrzyni biegów w Land Roverze Range Rover Sport ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Land Rovera Range Rovera, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dołączoną do nowego zespołu membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Land Rovera Range Rovera.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Land Rovera Range Rovera?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Land Rovera Range Rovera. Należy pamiętać, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w metodyczny sposób, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Land Roverze Range Rover:

 • Wybór głośników do wymiany (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Land Rovera Range Rovera, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej szczegółowy będzie dźwięk Twojego pojazdu mechanicznego. Upewnij się, że głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Jak złożyć tylne siedzenie w moim Land Roverze Range Roverze?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Land Rovera Range Rovera? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Land Roverze Range Rover . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby złóż z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do Land Rovera Range Rovera i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Land Roverze Range Rover.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić głośnik w Land Roverze Range Rover, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić swoje ulubione piosenki dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, radzimy wymienić radio samochodowe w swoim Land Roverze Range Rover, ponieważ będzie ono określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszą zawartością na ten temat.

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Land Roverze Range Rover Evoque, co robić?

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Land Rovera Range Rovera, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Land Rover Range Rover.

Ссылка на основную публикацию