Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Lexusie UX?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg funkcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Lexusie UX. Jeśli słuchasz radia, ulubionego muzyka lub podłączasz telefon komórkowy i odtwarzasz playlistę, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Lexusa UX jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Lexusie UX . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym przewodniku szczegółowo pokażemy Ci dokładnie, jak wymienić głośniki w Twoim Lexusie UX. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki w Twoim Lexusie UX.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Lexusie UX

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników na Lexus UX z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to prosty projekt i jeśli to robisz, to musi być wykonany na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w jego wykonanie może nie być opłacalny, aby go zmienić na właściwy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Lexusa UX na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli poczujesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego przewodnika.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię karty klucza Lexus UX?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Lexusa UX, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję montażu dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Lexusa UX.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Lexusa UX?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Lexusa UX. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system dźwiękowy jest połączony z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Lexusie UX:

 • Określanie, które głośniki należy wymienić (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Lexusa UX, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej niezawodny będzie dźwięk Twojego pojazdu silnikowego. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Lexusie UX?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Lexusa UX? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Lexusie UX . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby złóż z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do Lexusa UX i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem go, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Lexusie UX.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić głośnik w Lexusie UX, teraz jedyne, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. Jeśli planujesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, sugerujemy wymianę radia samochodowego w swoim Lexusie UX, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na temat ten temat.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w Lexusie UX ?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Lexusa UX, przejdź do naszej kategorii Lexus UX.

Ссылка на основную публикацию