Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Mazdzie 3?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszej Mazdzie 3. Jeśli grasz w radio, słuchasz ulubionego artysty lub podłączasz smartfon i grasz Twoja playlista, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojej Mazdy 3 jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w Twojej Mazdzie 3 . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się denerwujące. W tym samouczku przedstawimy Ci dokładnie, jak krok po kroku wymienić głośniki w Twojej Mazdzie 3. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojej Mazdy 3.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Mazdzie 3

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Mazdzie 3 z krokiem naprawczym głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwy proces, a jeśli to zrobisz, należy go przeprowadzić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na najlepszy głośnik. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, umożliwia poruszanie się membrany głośników Twojej Mazdy 3 i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz miał możliwość pracy nad nim. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego artykułu.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w mojej Mazdzie 3?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojej Mazdy 3, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i delikatność w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dołączone do nowej konfiguracji membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojej Mazdy 3.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DLA Mazdy 3?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojej Mazdy 3. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w swoim samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swojej Mazdzie 3:

 • Wybór głośników do zmiany (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojej Mazdy 3, im więcej wybierzesz modelu głośników, który ma fabrycznie załadowaną dużą liczbę kanałów, tym doskonalszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w mojej Mazdzie 3?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Mazda 3? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek wymiany głośników w Mazdzie 3 . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, odkręcając śruby mocujące go, bądź bardzo ostrożny z długością przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zaniedbuj zachowania śrub na wypadek, gdyby aby złożyć z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do Mazdy 3 i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz ten proces dla liczby średnich, głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swojej Mazdzie 3.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Mazdzie 3, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubionymi utworami dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli planujesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, radzimy zmienić radio samochodowe w swojej Maździe 3, ponieważ będzie to miało wpływ na ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat .

Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w mojej Mazdzie 3?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Mazdy 3, przejdź do naszej kategorii Mazda 3.

Ссылка на основную публикацию