Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Mercedesie Classe S?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Mercedesie Classe S. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego piosenkarza, czy podłączenie smartfona i granie playlista, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Mercedesa Classe S jest zepsuty, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w Twoim Mercedesie Classe S . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci, jak wymienić głośniki w Twoim Mercedesie Classe S. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie dobierzemy najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, prawdopodobnie, co Cię sprowadza w tym artykule, jak wymienić głośniki w Twoim Mercedesie Classe S.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Mercedesie Classe S

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Mercedesie Classe S z etapem naprawy głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to praca bez wysiłku, a jeśli to robisz, musisz to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być warty wymiany na właściwy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Mercedesa Classe S na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli wykryjesz dźwięk tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego przewodnika.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Mercedesie Classe S?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Mercedesa Classe S, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją instalacji dołączoną do nowej membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Mercedesa Classe S.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Mercedesa Klasy S?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Mercedesa Classe S. Pamiętaj, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz wymienić w swoim Mercedesie Classe S:

 • Decydowanie, które głośniki wymienić (często tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Mercedesa Classe S, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który jest wyposażony w dużą liczbę kanałów, tym bardziej odpowiedni będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Mercedes Benz S Class, co robić ?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Mercedes Classe S? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Mercedesie Classe S . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zaniedbuj zachowania śrub na wypadek, gdyby złóż z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Mercedesa Classe S i wypróbuj go z radiem przed jego podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Mercedesie Classe S.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ wytwarzają one dość dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Mercedesie Classe S, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, sugerujemy wymianę radia samochodowego w swoim Mercedesie Classe S, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasze treści na ten temat.

Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Mercedesie Classe S, co mogę zrobić?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Mercedesa Classe S, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Mercedes Classe S.

Ссылка на основную публикацию