Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Oplu Adamie?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg funkcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Oplu Adamie. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego piosenkarza, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie playlisty, większa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Opla Adama jest uszkodzony, możesz poczuć trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Oplu Adamie . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się denerwujące. W tym poradniku pokażemy Ci krok po kroku, jak dokładnie zmienić głośniki Twojego Opla Adama. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawdopodobnie, co sprowadza Cię w tym artykule, jak wymienić głośniki w Twoim Oplu Adamie.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Oplu Adamie?

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników na Oplu Adamie z krokiem naprawczym głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwy proces, a jeśli to robisz, należy go przeprowadzić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na najlepszy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, jaką możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która da możliwość poruszania się membrany głośników Twojego Opla Adama i wydawania dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz miał możliwość operowania nim. Wreszcie, tuż przed przystąpieniem do naprawy głośnika, ostrożnie i wielokrotnie dociskaj membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Opla Adama ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Opla Adama, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego Opla Adama.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Opla Adama?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Opla Adama. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system dźwiękowy jest połączony z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz zmienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Oplu Adamie:

 • Wybór głośników do zmiany (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Opla Adama, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej poprawny będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania do Opla Adama?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Opel Adam? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik po wymianie głośników w Oplu Adam . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, bądź bardzo ostrożny z długością przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby złóż z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Opla Adama i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla numeru średniego, wysokotonowego, który chcesz zmienić w swoim Oplu Adamie.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Oplu Adamie, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubionymi bitami dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu nagłośnienia, radzimy zmienić radio samochodowe w swoim Oplu Adamie, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć kontrolkę silnika Opel Adam ?

Więcej wskazówek na temat Opla Adama znajdziesz w kategorii Opel Adam.

Ссылка на основную публикацию