Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Oplu Agila?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Oplu Agila. Jeśli słuchasz radia, słuchasz ulubionego wykonawcy lub podłączasz telefon i odtwarzasz playlistę, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jednak, że system dźwiękowy Twojego Opla Agili jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz zmienić głośniki w swoim Oplu Agila . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się denerwujące. W tym samouczku pokażemy Ci, jak krok po kroku wymienić głośniki w Twoim Oplu Agila. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu prawdopodobnie co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojego Opla Agila.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Oplu Agila?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Oplu Agila z etapem naprawy głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to prosty proces, a jeśli to zrobisz, musi być przeprowadzony na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na najlepszy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwi poruszanie się membrany głośników Twojego Opla Agili i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł nad nim pracować. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego samouczka.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Opla Agila ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego Opla Agili, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją instalacji dołączoną do nowej membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Opla Agili.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Opla Agili?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Opla Agili. Należy pamiętać, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w swoim samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Oplu Agila:

 • Wybór głośników do zmiany (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Opla Agili, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który ma fabrycznie załadowaną dużą liczbę kanałów, tym doskonalszy będzie dźwięk Twojego pojazdu silnikowego. Upewnij się, że głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Okno zablokowało się w Oplu Agila, co mogę zrobić ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Opel Agila? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy w ostatniej części naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Oplu Agila . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zaniedbuj zachowania śrub na wypadek, gdy chcesz stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Opla Agili i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz ten proces dla liczby średnich, wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Oplu Agila.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić głośnik w Oplu Agila, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w swoim Oplu Agila, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź naszą stronę z treścią w tym temacie.

Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Oplu Agila ?

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Opla Agili, przejdź do naszej kategorii Opel Agila.

Ссылка на основную публикацию