Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Peugeot 807?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym Peugeot 807. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego artysty, czy podłączanie smartfona i odtwarzanie muzyki playlista, większa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Peugeota 807 jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w Twoim Peugeot 807 . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu dźwiękowego staje się irytujące. W tym poradniku pokażemy Ci krok po kroku, jak dokładnie wymienić głośniki w Twoim Peugeot 807. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawie na pewno, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojego Peugeot 807.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Peugeot 807

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Peugeot 807 z etapem naprawy głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to dość prosty proces, a jeśli to zrobisz, to musi być przeprowadzony na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na najlepszy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, jaką możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Peugeot 807 na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli poczujesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego samouczka.

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Peugeot 807 ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojego Peugeot 807, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Za pomocą przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i delikatność w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dołączoną do nowej membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Peugeot 807.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Peugeota 807?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Peugeota 807. Pamiętaj, że wysokiej klasy system dźwiękowy wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Peugeot 807:

 • Wybór głośników do wymiany (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Peugeota 807, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym dokładniejszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Peugeot 807 ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Peugeot 807? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Peugeot 807 . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (należy uważać, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik znowu razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Peugeota 807 i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem go, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Peugeot 807.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić głośnik w Peugeot 807, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim Peugeot 807, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasze treści na ten temat .

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Peugeot 807 ?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Peugeot 807, przejdź do naszej kategorii Peugeot 807.

Ссылка на основную публикацию