Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Renault Espace?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg opcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Renault Espace. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego muzyka, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie listy odtwarzania, większa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jednak, że system dźwiękowy Twojego Renault Espace jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Renault Espace . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się denerwujące. W tym samouczku pokażemy Ci, jak krok po kroku wymienić głośniki w Twoim Renault Espace. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli chcesz to zrobić, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawdopodobnie, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojego Renault Przestrzeń.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Renault Espace

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Renault Espace z krokiem mocowania głośnika . Trzeba wiedzieć, że nie jest to dość prosta praca, a jeśli to zrobisz, to trzeba to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na najlepszy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, jaką możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwi poruszanie się membrany głośników Twojego Renault Espace i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł nad nim pracować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli wykryjesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego samouczka.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Renault Espace 4, co robić ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojego Renault Espace, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dostarczone z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego Renault Espace.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Renault Espace?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Renault Espace. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności wiążą się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz zmienić w swoim Renault Espace:

 • Decydowanie, których mówców zmienić (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Renault Espace, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym dokładniejszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie mojego Renault Espace 4?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Renault Espace? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Renault Espace . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi xxx (należy uważać, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma zostać wymieniony, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Renault Espace i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powiel proces dla liczby nośników, głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Renault Espace.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dość duże wibracje i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić głośnik w Renault Espace, teraz jedyne, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki tym nowym głośnikom. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w swoim Renault Espace, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat Przedmiot.

Weiterlesen:
Jak wymienić baterię w karcie klucza Renault Grand Espace?

Jeśli chcesz więcej przewodników po Renault Espace, przejdź do naszej kategorii Renault Espace.

Ссылка на основную публикацию