Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Renault Laguna 2?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Renault Laguna 2. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego muzyka, czy podłączanie smartfona i granie Twoja playlista, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Renault Laguna 2 jest zepsuty, możesz poczuć trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Renault Laguna 2 . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się denerwujące. W tym przewodniku szczegółowo przedstawimy Ci, w jaki sposób możesz wymienić głośniki w Twoim Renault Laguna 2. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli jest to działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co przyniesie Ci ten artykuł, jak wymienić głośniki w Twoim samochodzie Renault Laguna 2.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Renault Laguna 2

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Renault Laguna 2 z krokiem naprawczym głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to proste zadanie, a jeśli to zrobisz, to trzeba to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny w celu zastąpienia go właściwym głośnikiem. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, daje możliwość poruszania się membrany głośników Twojego Renault Laguna 2 i generowania dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli wykryjesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych obszarów tego przewodnika.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Renault Laguna 3 ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojego Renault Laguna 2, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Za pomocą przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i delikatność w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dostarczone z nowym zespołem membran zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników w Twoim Renault Laguna 2.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Renault Laguna 2?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Renault Laguna 2. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności wiążą się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Renault Laguna 2:

 • Decydowanie, których mówców zmienić (często tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują basy w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Renault Laguna 2, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym doskonalszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Renault Laguna 2, co robić ?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Renault Laguna 2? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik po wymianie głośników w Renault Laguna 2 . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, wykręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek ponownego złożenia starego głośnika ).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Renault Laguna 2 i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powiel proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Renault Laguna 2.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się zmieniać głośnik w Renault Laguna 2, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubionymi utworami dzięki tym nowym głośnikom. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w swoim Renault Laguna 2, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat .

Weiterlesen:
Moje Renault Laguna jedzie w lewo, co robić ?

Aby dowiedzieć się więcej o Renault Laguna 2, spójrz na kategorię Renault Laguna 2.

Ссылка на основную публикацию