Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Renault Master?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg funkcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Renault Master. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego muzyka, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie listy odtwarzania, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jednak, że system dźwiękowy Twojego Renault Mastera jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz zmienić głośniki w swoim Renault Master . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się irytujące. W tym poradniku szczegółowo przedstawimy Ci sposoby na wymianę głośników w Twoim Renault Master. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojego Renault Mistrz.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Renault Master

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników na Renault Master z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to dość prosty proces, a jeśli to zrobisz, należy to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte zastąpienia go dobrym głośnikiem. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwi poruszanie się membrany głośników Twojego Renault Mastera i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego przewodnika.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Renault Master ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Renault Mastera, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją instalacji dostarczoną z nowym zespołem membran zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego Renault Master.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DLA Renault Master?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Renault Mastera. Należy pamiętać, że system audio o wysokiej wydajności jest połączony z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w metodyczny sposób, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz zmienić w swoim Renault Master:

 • Decydowanie, których mówców zmienić (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują basy w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego Renault Master, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej szczegółowy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Renault Master 3?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Renault Master? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Renault Master . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz go włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Renault Mastera i wypróbuj go z radiem przed naprawą, abyś nie musiał tracić czasu, jeśli pojawi się jakiś problem.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Zreplikuj proces dla liczby nośników, głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Renault Master.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak zmienić głośnik w Renault Master, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, sugerujemy zmianę radia samochodowego w swoim Renault Master, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tylnego kierunkowskazu w moim Renault Master?

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Renault Master, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Renault Master.

Ссылка на основную публикацию