Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Renault Modus?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najpopularniejszych jest funkcja audio w naszym Renault Modus. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego muzyka, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie listy odtwarzania, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Renault Modus jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w Twoim Renault Modus . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się denerwujące. W tym przewodniku szczegółowo pokażemy Ci, jak wymienić głośniki w Twoim Renault Modus. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu prawdopodobnie co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki w Twoim Renault Modus .

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Renault Modus

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Renault Modus z etapem naprawy głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to dość proste zadanie, a jeśli to zrobisz, musi być wykonane na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny w celu zastąpienia go właściwym głośnikiem. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwia poruszanie się membrany głośników Twojego Renault Modus i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł nad nim pracować. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących części tego przewodnika.

Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Renault Modus

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojego Renault Modus, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dostarczone z nowym zespołem membran zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Renault Modus.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Renault Modus?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Renault Modus. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system dźwiękowy jest połączony z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Renault Modus:

 • Wybór głośników do wymiany (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Renault Modus, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który ma fabrycznie załadowaną dużą liczbę kanałów, tym bardziej właściwy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Renault Modus ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Renault Modus? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

W końcu jesteśmy w ostatniej części naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Renault Modus . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma być wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań, które zazwyczaj są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który ma zostać wymieniony, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek konieczności włożenia głośnika). stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Renault Modus i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz ten proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Renault Modus.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić głośnik w Renault Modus, teraz wszystko, co musisz zrobić, to bawić się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim Renault Modus, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasze treści na ten temat Przedmiot.

Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Renault Modus pozostaje włączona

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Renault Modus, przejdź do naszej kategorii Renault Modus.

Ссылка на основную публикацию