Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Renault Twingo 3?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Renault Twingo 3. Jeśli grasz w radio, słuchasz ulubionego muzyka lub podłączasz telefon komórkowy i odtwarzając Twoją playlistę, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Możliwe jednak, że system dźwiękowy Twojego Renault Twingo 3 jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w Twoim Renault Twingo 3 . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo pokażemy Ci, jak wymienić głośniki w Twoim Renault Twingo 3. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli chcesz to zrobić, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawdopodobnie, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki w Twoim Renault Twingo 3.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Renault Twingo 3

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Renault Twingo 3 ze stopniem mocowania głośnika . Trzeba wiedzieć, że nie jest to prosty proces, a jeśli to zrobisz, to trzeba go przeprowadzić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to może nie być wart wymiany na dobry głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Renault Twingo 3 na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego przewodnika.

Weiterlesen:
Dlaczego mój Renault Twingo 3 pachnie spalonym plastikiem?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojego Renault Twingo 3, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przejrzyj instrukcje instalacji dostarczone wraz z nowym zespołem membran zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Renault Twingo 3.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Renault Twingo 3?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Renault Twingo 3. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz zmienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Renault Twingo 3:

 • Określanie, których głośników zmienić (często tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący rozmiarem i mocowaniem do Twojego Renault Twingo 3, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w większą liczbę kanałów, tym dokładniejszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Renault Twingo 3 ?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Renault Twingo 3? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek wymiany głośników w Renault Twingo 3 . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które są ogólnie podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Renault Twingo 3 i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, gdy pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powiel proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Renault Twingo 3.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dość duże wibracje i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić głośnik w Renault Twingo 3, teraz wszystko, co musisz zrobić, to bawić się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w Twoim Renault Twingo 3, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat Przedmiot.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Twingo 3, zajrzyj do kategorii Renault Twingo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Weiterlesen:
Renault Twingo 2, który przechodzi w tryb awaryjny
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector