Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Renault Twingo?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Renault Twingo. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, granie ulubionego muzyka, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzanie listy odtwarzania, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Renault Twingo jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz zmienić głośniki w Twoim Renault Twingo . W rzeczywistości, gdy zidentyfikujesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się denerwujące. W tym samouczku dokładnie pokażemy Ci, jak możesz zmienić głośniki w Twoim Renault Twingo. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, z pewnością, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojego Renault Twingo.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Renault Twingo?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Renault Twingo z etapem naprawy głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to dość proste zadanie, a jeśli to zrobisz, to trzeba to zrobić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na właściwy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, na którym możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego Renault Twingo na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego samouczka.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Renault Twingo 3 ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika Twojego Renault Twingo, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny na tym etapie, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją montażu dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Renault Twingo.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Renault Twingo?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Renault Twingo. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności wiążą się z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz zmienić w swoim Renault Twingo:

 • Wybór głośników do zmiany (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący rozmiarem i mocowaniem do Twojego Renault Twingo, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który jest fabrycznie wyposażony w dużą liczbę kanałów, tym bardziej właściwy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest zgodna z głębokością twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Renault Twingo?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Renault Twingo? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący wymiany głośników w Renault Twingo . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań, które w większości przypadków są delikatne).
 • Wyjmij głośnik do wymiany, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Renault Twingo i wypróbuj go z radiem przed naprawą, abyś nie musiał tracić czasu w razie kłopotów.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Renault Twingo.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak zmienić głośnik w Renault Twingo, teraz wystarczy, że będziesz cieszyć się ulubioną muzyką dzięki nowym głośnikom. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w Twoim Renault Twingo, ponieważ będzie to miało wpływ na ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na temat ten temat.

Więcej wskazówek dotyczących Renault Twingo znajdziesz w kategorii Renault Twingo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector