Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w smart forfour?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najlepszych jest funkcja audio w naszym smart forfour. Jeśli słuchasz radia, słuchasz ulubionego artysty lub podłączasz telefon komórkowy i odtwarzasz playlistę, większa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego smarta forfour jest zepsuty, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim smart forfour . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci dokładnie sposoby zmiany głośników Twojego smarta forfour. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli chcesz to zrobić, następnie wybrać najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu prawie na pewno, co Cię tu sprowadza, jak wymienić głośniki Twojego smarta za cztery.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W smart forfour

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w smart forfour z krokiem naprawy głośnika . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to dość prosty proces i jeśli to zrobisz, należy go przeprowadzić na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na właściwy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, jaką możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która pozwoli membranie głośników Twojego smarta forfour na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim operować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego artykułu.

Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak ze smarta forfour ?

Jeśli nie generuje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego smarta forfour, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją instalacji dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego smarta forfour.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DLA smarta forfour?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego smarta forfour. Pamiętaj, że głośniki o wysokiej wydajności wiążą się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz zmienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz zmienić w swoim smart forfour:

 • Decydowanie, których mówców zmienić (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują bas zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model pasujący do rozmiaru i mocowania Twojego smarta forfour, im więcej wybierzesz modelu głośnika z fabrycznie załadowaną dużą liczbą kanałów, tym bardziej niezawodny będzie dźwięk Twojego pojazdu silnikowego. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
smart forfour, które mają problemy z pracą na biegu jałowym

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK smart forfour? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w smart forfour . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi urządzenia xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zwykle są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do smarta forfour i wypróbuj go z radiem, zanim go naprawisz, aby nie tracić czasu, gdy pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz ten proces dla numeru medium, głośnika wysokotonowego, który chcesz zmienić na swoim smart forfour.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak zmienić głośnik w smart forfour, teraz wszystko, co musisz zrobić, to docenić ulubioną muzykę dzięki tym zupełnie nowym głośnikom. Jeśli planujesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w swoim smart forfour, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat Przedmiot.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące smarta forfour, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią smart forfour.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector