Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w smart fortwo?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym smart fortwo. Niezależnie od tego, czy chodzi o słuchanie radia, słuchanie ulubionego artysty, czy podłączanie smartfona i odtwarzanie playlisty, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego smarta fortwo jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim smart fortwo . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci metody wymiany głośników Twojego smarta fortwo. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, prawdopodobnie, co sprowadza Cię w tym artykule, jak zmienić głośniki w Twoim samochodzie smarta fortwo.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W smart fortwo?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w smart fortwo z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwe zadanie, a jeśli to zrobisz, to musi być wykonane na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny w celu zastąpienia go właściwym głośnikiem. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się na to, ponieważ twój głośnik skwierczy, a dźwięk jest słabej jakości, jedynym zabiegiem, w którym możemy Ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną Twoich głośników, to właśnie czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, pozwoli membranie głośników Twojego smarta fortwo na poruszanie się i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli poczujesz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych obszarów tego samouczka.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w smart fortwo ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz przystąpić do naprawy głośnika swojego smarta fortwo, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją instalacji dołączoną do nowej konfiguracji membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojego smarta fortwo.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO smarta fortwo?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego smarta fortwo. Pamiętaj, że wysokiej jakości system dźwiękowy wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz zmienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim smart fortwo:

 • Decydowanie, których mówców zmienić (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego smarta fortwo, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym dokładniejszy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Jakie paliwo do smarta forfour?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK smart fortwo? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek zmiany głośników w smart fortwo . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które są ogólnie podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz go włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do smarta fortwo i wypróbuj go z radiem, zanim go naprawisz, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim smart fortwo.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ wytwarzają one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak zmienić głośnik w smart fortwo, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. Jeśli planujesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swoim smart fortwo, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszą treścią na ten temat Przedmiot.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat smarta fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector