Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Suzuki Grand Vitara?

Mamy szczęście, że mamy samochody wyposażone w szereg opcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszym Suzuki Grand Vitara. Jeśli słuchasz radia, ulubionej piosenkarki lub podłączasz smartfona i odtwarzasz playlistę, większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojego Suzuki Grand Vitara jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz zmienić głośniki w swoim Suzuki Grand Vitara . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy Ci metody wymiany głośników w Twoim Suzuki Grand Vitara. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu, najprawdopodobniej, co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki Twojego Suzuki Grand Vitara.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Suzuki Grand Vitara?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników na Suzuki Grand Vitara z krokiem naprawczym głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwy projekt, a jeśli to robisz, to musi być wykonany na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na to mogą nie być warte wymiany na dobry głośnik. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest zmiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, umożliwia poruszanie się membrany głośników Suzuki Grand Vitara i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł nad nim pracować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Suzuki Vitara ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Suzuki Grand Vitara, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas zabiegu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i delikatność w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcje instalacji dostarczone wraz z nowym zespołem membran zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Suzuki Grand Vitara.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Suzuki Grand Vitara?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Suzuki Grand Vitara. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system dźwiękowy jest połączony z niepewną równowagą. Jeśli więc planujesz wymienić jeden lub więcej głośników w swoim samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz zmienić w swoim Suzuki Grand Vitara:

 • Określanie, których głośników zmienić (często tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują bas w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę wymienianych głośników, dostępne są 3 standardowe rozmiary, 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Suzuki Grand Vitara, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który ma fabrycznie załadowaną dużą liczbę kanałów, tym bardziej właściwy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Silnik Suzuki Vitara grzechocze, gdy jest zimny

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Suzuki Grand Vitara? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Suzuki Grand Vitara . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub obicie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które zazwyczaj są delikatne).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik znowu razem).
 • Podłącz nowy głośnik do Suzuki Grand Vitara i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się problemy.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub tapicerkę drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz zmienić w swoim Suzuki Grand Vitara.

Kilka wskazówek, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy zmianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić głośnik w Suzuki Grand Vitara, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. Jeśli chcesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy zmianę radia samochodowego w swoim Suzuki Grand Vitara, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź naszą stronę z treścią na ten temat.

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Suzuki Grand Vitara, co robić?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Suzuki Grand Vitara, przejdź do naszej kategorii Suzuki Grand Vitara.

Ссылка на основную публикацию