Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Suzuki Vitara?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najbardziej preferowanych jest funkcja audio w naszym Suzuki Vitara. Większość użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach, gdy słucha radia, słucha ulubionego wykonawcy lub podłącza telefon komórkowy i odtwarza playlistę. Możliwe jest jednak, że system dźwiękowy Twojego Suzuki Vitara jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski i chcesz wymienić głośniki w swoim Suzuki Vitara . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym samouczku szczegółowo przedstawimy, jak wymienić głośniki w Suzuki Vitara. Aby to zrobić, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na końcu prawdopodobnie co Cię sprowadza na tej stronie, jak wymienić głośniki w Twoim Suzuki Vitara.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Suzuki Vitara?

Zacznijmy nasz samouczek dotyczący zmiany głośników w Suzuki Vitara z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to łatwy proces, a jeśli to zrobisz, musi być przeprowadzony na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na właściwy głośnik. Niemniej jednak, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w wielu przypadkach wykonana z poliuretanu, która umożliwia poruszanie się membrany głośników Suzuki Vitara i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych sekcji tego samouczka.

Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik na Suzuki Grand Vitara, co mogę zrobić?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojego Suzuki Vitara, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka, ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny, aby wykonać ten krok, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Przeczytaj instrukcję instalacji dołączoną do nowego zespołu membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Suzuki Vitara.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Suzuki Vitara?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojego Suzuki Vitara. Należy pamiętać, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze głośników, które chcesz wymienić w swoim Suzuki Vitara:

 • Decydowanie, które głośniki wymienić (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, podczas gdy w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują basy zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojego Suzuki Vitara, im więcej wybierzesz modelu głośnika, który jest wyposażony w dużą liczbę kanałów, tym bardziej właściwy będzie dźwięk Twojego samochodu. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla Twojej instalacji.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Suzuki Vitara ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Suzuki Vitara? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

W końcu jesteśmy w ostatniej części naszego samouczek dotyczący zmiany głośników w Suzuki Vitara . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • Jeśli to konieczne, zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które w większości przypadków są podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który ma być wymieniony, wykręcając śruby mocujące go, uważaj na długość przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojego Suzuki Vitara i wypróbuj go z radiem przed naprawą, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swoim Suzuki Vitara.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie dowiedziałeś się, jak wymienić głośnik w Suzuki Vitara, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubioną muzyką dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli planujesz zakończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, sugerujemy wymianę radia samochodowego w swoim Suzuki Vitara, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie sprawdź nasze treści na ten temat .

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Suzuki Vitara, przejdź do naszej kategorii Suzuki Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector