Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Toyota Land Cruiser Serie 150?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele funkcji, z których jedną z najpopularniejszych jest funkcja audio w naszej Toyocie Land Cruiser Serie 150. Niezależnie od tego, czy chodzi o odtwarzanie radia, słuchanie ulubionego muzyka, czy podłączanie telefonu komórkowego i odtwarzania Twojej listy odtwarzania, największa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojej Toyota Land Cruiser Serie 150 jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz wymienić głośniki w Twojej Toyocie Land Cruiser Serie 150 . W rzeczywistości, gdy zauważysz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z jednostki głównej staje się irytujące. W tym przewodniku szczegółowo przedstawimy Ci, jak wymienić głośniki w Twojej Toyocie Land Cruiser Serie 150. Aby to osiągnąć, najpierw pomożemy Ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do Twojego samochodu, a na koniec, prawdopodobnie, co Cię sprowadza w tym artykule, jak wymienić głośniki w Twojej Toyocie Land Krążownik serii 150.

JAK NAPRAWIĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Toyota Land Cruiser Serie 150

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Toyota Land Cruiser Serie 150 z etapem naprawy głośników . Trzeba wiedzieć, że nie jest to dość proste zadanie, a jeśli to zrobisz, to musi być wykonane na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas zainwestowany w to może nie być opłacalny, aby go zmienić na właściwy głośnik. Jeśli jednak zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, jest to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, która umożliwia poruszanie się membrany głośników Toyota Land Cruiser Serie 150 i generowanie dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch składników ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł na nim działać. Wreszcie, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, ostrożnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do kolejnych obszarów tego samouczka.

Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Toyota Land Cruiser Serie 150, co robić ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojej Toyota Land Cruiser Serie 150, oto główne kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Trzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika przez cały czas trwania procesu, na przykład za pomocą puszki.
 • Używając przecinaka ostrożnie odłącz zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał być cierpliwy i delikatny na tym etapie, nie zapomnij usunąć wszystkich pozostałości zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją instalacji dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby zakończyć naprawę głośników Twojego Toyota Land Cruiser Serie 150.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Toyoty Land Cruiser Serie 150?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojej Toyoty Land Cruiser Serie 150. Pamiętaj, że wysokiej klasy system audio wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc chcesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz wymienić w swojej Toyota Land Cruiser Serie 150:

 • Określanie, które głośniki należy wymienić (czasami tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które obsługują basy zawsze w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojej Toyoty Land Cruiser Serie 150, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej szczegółowy będzie dźwięk Twojego samochodu. Upewnij się, że głębokość głośnika jest odpowiednia do głębokości drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest dostosowana do Twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Toyota Land Cruiser Serie 150?

JAK ZMIENIĆ GŁOŚNIK Toyota Land Cruiser Serie 150? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Toyota Land Cruiser Serie 150 . Zobaczymy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w samochodzie:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij pokrywę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które są ogólnie podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, odkręcając śruby mocujące go, bądź bardzo ostrożny z długością przewodu z tyłu, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdyby złóż z powrotem stary głośnik).
 • Podłącz nowy głośnik do swojej Toyoty Land Cruiser Serie 150 i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz proces dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swojej Toyota Land Cruiser Serie 150.

Mała rada, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących przy wymianie głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić głośnik w Toyota Land Cruiser Serie 150, teraz wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się ulubionymi utworami dzięki temu zupełnie nowemu systemowi audio. Jeśli chcesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swojej Toyota Land Cruiser Serie 150, ponieważ będzie to określać ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc koniecznie zapoznaj się z naszą zawartością w tym temacie.

Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Toyota Land Cruiser Serie 150?

Aby dowiedzieć się więcej na temat Toyoty Land Cruiser Serie 150, spójrz na kategorię Toyota Land Cruiser Serie 150.

Ссылка на основную публикацию