Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak zmienić głośniki w Toyota Land Cruiser Serie 70?

Mamy szczęście, że mamy samochody, które są fabrycznie wyposażone w wiele opcji, z których jedną z najczęściej wybieranych jest funkcja audio w naszej Toyocie Land Cruiser Serie 70. Jeśli jest to granie w radiu, słuchanie ulubionego muzyka lub podłączanie telefon komórkowy i odtwarzając swoją playlistę, większa część użytkowników korzysta z tej funkcji w swoich samochodach. Niemniej jednak możliwe jest, że system dźwiękowy Twojej Toyoty Land Cruiser Serie 70 jest uszkodzony, możesz odczuwać trzaski dyskomfortu i chcesz wymienić głośniki w Twojej Toyocie Land Cruiser Serie 70 . W rzeczywistości, gdy wykryjesz wibracje z głośników lub gdy ogólna jakość dźwięku jest słaba, korzystanie z systemu audio staje się irytujące. W tym przewodniku szczegółowo pokażemy Ci, jak wymienić głośniki w Twojej Toyocie Land Cruiser Serie 70. Aby to zrobić, najpierw pomożemy ci naprawić głośniki, jeśli to jest działanie, które chcesz podjąć, następnie wybierz najlepsze głośniki do twojego samochodu, a na końcu najprawdopodobniej co przyniesie ci ten artykuł, jak wymienić głośniki Twoja Toyota Land Cruiser Serie 70.

JAK MOCOWAĆ GŁOŚNIK / MEMBRANĘ W Toyota Land Cruiser Serie 70

Zacznijmy nasz przewodnik dotyczący zmiany głośników w Toyota Land Cruiser Serie 70 z etapem naprawy głośników . Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest to prosty projekt i jeśli to robisz, to musi być wykonany na wysokiej jakości głośnikach, ponieważ koszt i czas poświęcony na jego wykonanie mogą nie być warte wymiany na odpowiedni głośnik. Z drugiej strony, jeśli zdecydowałeś się to zrobić, ponieważ twój głośnik skwierczy, a twój dźwięk jest słabej jakości, jedyną manipulacją, przy której możemy ci towarzyszyć, jest wymiana elementów, które nazywamy zawieszeniem i membraną twoich głośników, to czarna krawędź, w większości przypadków wykonana z poliuretanu, da możliwość poruszania się membrany głośników Twojej Toyoty Land Cruiser Serie 70 i generowania dźwięku. W przypadku, gdy jeden z jego dwóch elementów ulegnie pęknięciu lub rozkładowi, będziesz mógł nad nim pracować. Na koniec, tuż przed rozpoczęciem naprawy głośnika, delikatnie i kilkakrotnie popchnij membranę w kierunku dolnej części głośnika, a jeśli zauważysz odgłos tarcia, oznacza to, że głośnik jest uszkodzony i wymaga wymiany. Zamiast tego przejdź do następujących obszarów tego artykułu.

Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Toyota Land Cruiser Serie 70, co robić ?

Jeśli nie wydaje żadnego szczególnego hałasu, możesz rozpocząć naprawę głośnika swojej Toyota Land Cruiser Serie 70, oto najważniejsze kroki:

 • Zmierz średnicę i grubość zawieszenia/membrany, zamów przez internet i nie zapomnij o kleju (1 tuba na 2 głośniki).
 • Przytrzymaj membranę dociśniętą do dolnej części głośnika na czas operacji, na przykład za pomocą puszki.
 • Za pomocą przecinaka ostrożnie odepnij zawieszenie od ramy głośnika, będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość i delikatność w tym kroku, nie zapomnij usunąć wszystkich resztek zawieszenia, które mogą być przymocowane do ramy.
 • Zapoznaj się z instrukcją instalacji dostarczoną z nową konfiguracją membrany zawieszenia, aby dokończyć naprawę głośników Twojej Toyoty Land Cruiser Serie 70.

JAK WYBRAĆ GŁOŚNIKI DO Toyoty Land Cruiser Serie 70?

Teraz jest czas, aby wybierz głośniki do swojej Toyoty Land Cruiser Serie 70. Należy pamiętać, że wysokiej jakości system dźwiękowy wiąże się z niepewną równowagą. Jeśli więc próbujesz wymienić jeden lub więcej głośników w samochodzie, musisz dokonać tego wyboru w sposób metodyczny, aby zachować jakość dźwięku. Podamy Ci różne parametry i rzeczy, o których musisz pomyśleć, wybierając głośniki, które chcesz wymienić w swojej Toyota Land Cruiser Serie 70:

 • Decydowanie, które głośniki wymienić (w niektórych przypadkach tylko blok w dolnej części drzwi, chociaż w niektórych wykończeniach będziesz miał głośniki średniotonowe, które stale obsługują basy w dolnej części drzwi i głośniki wysokotonowe, które obsługują wysokie tony w górnej części drzwi).
 • Aby to zrobić, zdejmij pokrywę lub panel drzwi i zmierz średnicę głośników, które mają zostać wymienione, dostępne są 3 standardowe rozmiary: 100, 130 i 165 mm.
 • Im więcej głośników wybierzesz model, który pasuje do rozmiaru i mocowania Twojej Toyoty Land Cruiser Serie 70, im więcej wybierzesz modelu głośnika wyposażonego w dużą liczbę kanałów, tym bardziej szczegółowy będzie dźwięk Twojego pojazdu mechanicznego. Upewnij się, że głębokość twojego głośnika jest odpowiednia do głębokości twoich drzwi.
 • Upewnij się, że moc w watach i omach jest odpowiednia dla twojej konfiguracji.
Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Toyota Land Cruiser Serie 70 ?

JAK WYMIENIĆ GŁOŚNIK Toyota Land Cruiser Serie 70? JAK ZAMONTOWAĆ GŁOŚNIKI

Wreszcie jesteśmy na ostatnim etapie naszego przewodnik dotyczący wymiany głośników w Toyota Land Cruiser Serie 70 . Odkryjemy teraz różne kroki, które należy wykonać, aby zainstalować nowe głośniki w swoim pojeździe silnikowym:

 • Odłącz baterię, aby uniknąć porażenia prądem…
 • W razie potrzeby zdejmij osłonę głośnika, który ma zostać wymieniony, lub poszycie drzwi swojego xxx (uważaj, aby nie złamać mocowań wykończeniowych, które są ogólnie podatne na uszkodzenia).
 • Wyjmij głośnik, który chcesz wymienić, wykręcając śruby mocujące go, pamiętaj o długości przewodu znajdującego się za nim, odłącz złącza przed całkowitym wyjęciem (nie zapomnij zachować śrub na wypadek, gdy chcesz włożyć stary głośnik z powrotem razem).
 • Podłącz nowy głośnik do swojej Toyoty Land Cruiser Serie 70 i wypróbuj go z radiem przed podłączeniem, aby nie tracić czasu, jeśli pojawią się kłopoty.
 • Zamontuj nowe głośniki i załóż pokrywę lub wykończenie drzwi.
 • Powtórz procedurę dla liczby średnich głośników wysokotonowych, które chcesz wymienić w swojej Toyota Land Cruiser Serie 70.

Kilka sugestii, pamiętaj o dokręceniu śrub mocujących podczas wymiany głośników, ponieważ powodują one dużo wibracji i mogą się poluzować w miarę postępów. To wszystko, właśnie nauczyłeś się, jak wymienić głośnik w Toyocie Land Cruiser Serie 70, teraz wszystko, co musisz zrobić, to bawić się ulubionymi utworami dzięki temu zupełnie nowemu systemowi dźwiękowemu. W przypadku, gdy planujesz dokończyć modernizację swojego systemu dźwiękowego, zalecamy wymianę radia samochodowego w swojej Toyota Land Cruiser Serie 70, ponieważ określi on ogólną jakość dźwięku Twoich głośników, więc upewnij się, że sprawdziłeś nasze treści na ten temat.

Weiterlesen:
Toyota Land Cruiser Serie 70, która przyspiesza sama

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Toyoty Land Cruiser Serie 70, przejdź do naszej kategorii Toyota Land Cruiser Serie 70.

Ссылка на основную публикацию